Šumperk po pondělním třiadvacátém kole, ve kterém doma podlehl 2:3 Ústí, klesl na poslední místo v tabulce.

Na tom ale mají hlavní zásluhu více než bídné výkony Draků během venkovních utkání. Z dosavadních jedenácti vyhráli jen dva a v tabulce venkovních zápasů jsou Draci poslední (v tabulce domácích jsou osmí).

Ovšem podlehnout i v Benátkách, to by de facto znamenalo ztrátu šesti bodů, neb Benátky mají v tuto chvíli jen tříbodový náskok na Draky.

„Venku jsme bledí Draci. Máme příliš velký respekt k soupeřům. Doma náš ženou fanoušci a hráči se vyhecují k výborným výkonům, jenže venku to není ono,“ uvedl nedávno kapitán Draků Jiří Hašek.

Jenže právě teď je ta nejsprávnější chvíle přivézt z venkovního utkání body. Pokud ne, Šumperk patrně začne ztrácet kontakt s týmy, která jsou v tabulce nad ním.

„V utkání s Ústím jsme si v poslední třetině dokázali, že se dá hrát opravdu s každým a snad to hráče nakopne i do utkání v Benátkách,“ doufá trenér Draků Svatopluk Číhal.

Ten také proto stanovil v pondělním utkání s lídrem ligy Ústím úspornou strategii: „Snažil jsem se zpočátku hrát na čtyři lajny a pak v dalších třetinách jsem vždy nechal dva, tři hráče odpočívat. Hraje se sobota, pondělí, středa, sobota, chci hráčům ušetřit síly,“ vysvětloval Číhal.

Draci vyrazí do Benátek bez obránce Lubomíra Vosátka, který má zlomenou nohu a s velkou pravděpodobností bez forvarda Matěje Pekra, kterého trápí zablokovaná páteř. Pekr sice po několika zápasové absenci již zkoušel trénovat, zda ale bude dostatečně fit, to je otázka.

Otazník visí i nad obráncem Martinem Novotným, který Drakům vypomáhá, ale stabilně nastupuje v druholigovém Uničově, který má také veliké potíže se zadáky a ve středu hraje v Břeclavi. „Budeme se snažit potíže s beky řešit,“ podotkl Číhal.

Šumperk se ale může i nadále spoléhat na mušku druhého nejlepšího střelce celé 1. ligy Jiřího Haška. Ten se trefil již dvanáctkrát a před ním je jen se třinácti trefami Oldřich Bakus z Jihlavy.

Utkání v Benátkách začíná v 17.30 hodin.