V boji o záchranu 1. ligy startují Draci ve skupině play out společně s Berounem a Chrudimí, když oba soupeře nyní přivítají na domácím ledě.

Jestli chce Šumperk i nadále pomýšlet na setrvání v naší druhé nejvyšší soutěži, měl by z těchto dvou duelů vytěžit plný počet bodů. Jakákoliv ztráta pak posouvá šance Draků na udržení do roviny pouhé teorie a prakticky se rovná sestupu.

„Musíme získat co nejvíce bodů, jinak bude naše situace opravdu kritická. Věřím, že se mužstvo na rozhodující boje dokáže semknout. Navíc hrajeme doma, kde spoléháme na podporu našich fanoušků,“ prozradil sportovní manažer Draků Radek Kučera.

Šumperk odstartoval skupinu play out minulou středu výhrou v Berouně 3:2 po nájezdech, v dalším utkání porazila v sobotu Chrudim na svém ledě Beroun 2:0.

V tříčlenné skupině nyní ztrácí Draci na Chrudim jedenáct bodů a na Berounské Medvědy pak osm bodů. Do 2. ligy sestoupí poslední celek z této minitabulky.

Snížit ztrátu na své protivníky má Šumperk možnost již v pondělí 15. února, kdy od 18.00 hodin přivítá doma Chrudim. O dva dny později pak hostí Beroun.

Mimo hru pro pondělní duel zřejmě bude nemocný obránce Roman Chatrnúch, nachlazení trápí útočníka Michala Veleckého. Z partnerského Třince mají Draci přislíbenu účast zadáka Jana Platila. Jestli však hráč Ocelářů opravdu dorazí, zůstává otázkou.

tabulka