Draci vyrazili do Litoměřic s novou brankářskou posilou, když v tamní Kalich Aréně se postavil mezi šumperské tyče devatenáctiletý Miroslav Svoboda.

Kmenový hráč třineckých Ocelářů, který před nedávnem startoval v dresu České republiky na mistrovství světa dvacítek a během tohoto ročníku pak naskočil v 1. lize k šesti duelům za Havířov.

A hned od úvodního vhazování si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat, neboť domácí jej dokázali zasypat řadou střel.

Výborným výkonem dlouho držel bezbrankové skóre, nakonec jej překonal až při přesilovce v 17. minutě nejproduktivnější hráč Stadionu Jaroslav Kalla.

Hostům se však podařilo rychle odpovědět. Nejprve sice Draci nevyužili svoji početní výhodu, krátce po jejím skončení ale z dorážky vyrovnal Karel Plášek.

Také během prostřední části musel šumperský brankář předvést řadu vynikajících zákroků, podobně se ale na druhé straně činil rovněž jeho protějšek Král a tak i po čtyřiceti minutách hry svítilo na ukazateli stále hubené skóre 1:1.

Oba gólmani poté kralovali i třetímu dějství, šumperský Svoboda měl navíc v 54. minutě i notnou dávku štěstí.
Podél levého mantinelu se protlačil Švagrovský a parádním pasem našel domácího kapitána Martina Nováka, jenž orazítkoval břevno branky Draků.

O chvíli později se hosté museli bránit v oslabení po vyloučení Holíka, v kritických momentech však Draky znovu podržel Svoboda, zejména v 57. minutě při šanci nejlepšího domácího střelce Vítězslava Bílka.

Klíčový moment sobotního klání se odehrál pouhých 36 vteřin před vypršením normální hrací doby, kdy litoměřický Karel Plášil po ostrém ataku na Patrika Moskala vyfasoval pět minut a trest do konce utkání.

Draci si tak do prodloužení přenesli výhodu dlouhé přesilovky čtyři na tři, kterou po obléhání Královy svatyně nakonec využil tvrdou ranou od modré čáry Tomáš Drtil a zajistil Šumperku nesmírně důležitou výhru ze hřiště soupeře.

„V zápase se nám podařilo přestát úvodní tlak domácích a od poloviny utkání jsme byli lepším mužstvem. Tentokrát nás zdobil zodpovědný výkon podpořený vynikajícím gólmanem, vyvarovali jsme se zbytečných chyb," prozradil trenér Draků Radek Kučera.

„Škoda, že jsme zápas nerozhodli již v normální hrací době, ale na druhou stranu, dva body z Litoměřic jsou pro nás nesmírně cenné," dodal šumperský lodivod, jenž i v dalších duelech bude moci využít služeb hlavního hrdiny ze sobotního utkání, brankáře Miroslava Svobody.

„Má u nás vyřízeny do konce sezony střídavé starty z Třince s tím, že trénovat bude v Šumperku," uvedl na adresu nové akvizice Radek Kučera.

I přes dvoubodový zisk Draci klesli v tabulce na jedenácté místo prvoligové tabulky vinou horšího skóre, když jej po výhře 3:0 nad Benátkami přeskočilo Ústí nad Labem.

HC Stadion Litoměřice – Salith Šumperk 1:2 PP (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky: 17. Kalla (V. Bílek, D. Bílek) – 20. Plášek (Holík, M. Haas), 64. Drtil (Velecký). Vyloučení: 3:8, navíc Plášil (Litoměřice) 5 minut a trest do konce utkání – Velecký (Šumperk) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Střely na branku: 43:38. Rozhodčí: Krob - Svoboda, Maštalíř. Diváci: 1400.
Litoměřice: Král – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Kolář – V. Bílek, Kalla, Chlapík – Novák, Švagrovský, Ondráček – T. Doležal, Zdeněk, Z. Doležal – Racek. Trenér: Jiří Doležal.
Šumperk: Svoboda – Holík, Bail, Gewiese, Novotný, Slavík, Drtil, Prokop – Velecký, Plášek, M. Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Popelka, R. Haas, Brunec – Vachutka, Rimmel. Trenér: Radek Kučera.