„Byl to zatím nejlepší soupeř, který u nás letos hrál. Hosté se předvedli jako ukázněné a urputné mužstvo, hráli výborný hokej, čekali na naše chyby, snažili se hrát na brejky. Kromě první třetiny jsme je ale do těchto situací naštěstí moc nepouštěli,“ prozradil úvodem šumperský kouč Martin Janeček.

A právě během úvodního dějství určitě nebyli domácí lepším mužstvem a více nebezpečných akcí se zrodilo na hokejkách Bobrů.

Hned v 7. minutě netrefil kotouč před zcela odkrytou klecí Rostislav Vaněk, později ze samostatného úniku nevyzrál na pozorného šumperského gólmana Tomáš Andris.

Paradoxně tak těsně před přestávkou poprvé udeřilo na druhé straně, kdy lehkou střelu Daniela Vachutky tečoval za záda brankáře Slováka kapitán Draků Petr Gewiese.

Svůj těsný náskok mohli hokejisté Šumperku navýšit v průběhu druhé třetiny, kdy po ostrém zákroku na Tomáše Sedláka hráli čtyřminutovou přesilovku.

V této výhodě sice vyprodukovali dostatek střel, ale všechny pochytal připravený brankář Bobrů, který měl ještě v úvodu druhé části i porci štěstí, když jeden z domácích pokusů zastavila tyč.

Uklidnění na šumperské hokejky přinesla až přesilovka ve 48. minutě, v níž přesnou tečí potrestal Jan Milfait vyloučení bývalého zadáka Draků Jakuba Ďurkáče za zdržování hry.

Konečnou podobu výsledku poté dala trefa Daniela Hrocha. Z posledních třech domácích klání se tak Draci mohou pochlubit parádním skóre 20:2.

„Soupeř prokázal, že hokej umí a ne nadarmo je na třetím místě tabulky, dnešního vítězství si nesmírně vážíme. Dnes bylo v naší hře asi několik propadů, ale je to způsobeno tím, že chceme hrát aktivně, bruslit, napadat na hranici rizika, získávat puky, tohle umíme. Ve třetí části se nám pak naše aktivita nakonec vyplatila,“ dodal Martin Janeček.

Nyní čeká šumperské hokejisty série tří zápasů na hřištích soupeřů. Doma se Draci znovu představí až v sobotu 23. listopadu proti Moravským Budějovicím.

Draci Šumperk – HC Bobři Valašské Meziříčí 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Gewiese (Vachutka, Jaroš), 48. Milfait (Vachutka, Drtil), 53. Hroch (Sedlák, Krejčiřík). Rozhodčí: Novák - Konvička, Hranoš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1252.

Šumperk: Wanecki - Drtil, Sedlák, Gewiese, Kabelka, Řezáč, Haloda - Jaroš, Milfait, Vachutka - Kofroň, Spratek, Pokorný - Krejčiřík, Antonov, Hroch - Urban, Müller, Scheuter. Trenér: Martin Janeček.