Šumperským hokejistům jakoby v play off před vlastními diváky zvlhnul střelecký prach. Zatímco v základní části nasázeli Bobrům doma ve dvou duelech dohromady šestnáct gólů, během dvou střetnutí vyřazovací části zatím zamířili přesně pouze jednou.

Středeční klání pak přesně kopírovalo scénář sobotního zápasu. Hosté šli jako první do vedení, Šumperk se potom znovu trápil v přesilovkách.

Skóre otevřel ve 12. minutě Patrik Dalajka, když zakončil kombinaci hostů do zcela odkryté klece, tato trefa se nakonec ukázala jako vítězná.

Záhy si oba celky vyzkoušely přesilovku pět na tři, ale ani jeden v ní neuspěl. Nejprve měl výhodu dvou mužů v poli Šumperk, v největší šanci Michal Vymazal promáchl puk před prázdnou brankou. Hosté pak ze svého tlaku orazítkovali tyč.

Ve druhé části mohli Bobři navýšit svůj náskok, po chybě Draků na modré čáře uháněli na Kůdelu zcela sami hned dva hráči Valmezu, naštěstí pro domácí šla střela Brunce mimo tři tyče.

Těsně před koncem druhé dvacetiminutovky se dostal do brejku střelec úvodního gólu Patrik Dalajka, ač tísněn stačil zakončit, jeho bekhend však šumperský gólman zlikvidoval.

Zkraje třetí třetiny se naopak ocitl sám před brankářem Bobrů Daniel Hroch, ale měl příliš málo času a prostoru na přesnou koncovku, když jeho střela minula levou tyč.

Za těsného stavu pro hosty dřeli Draci doslova na krev a nelze jim upřít enormní snahu o vyrovnání, postupně zvyšovali svůj tlak, jenže ten se s přibývajícím časem začal proměňovat na křeč.

Definitivní tečku za utkáním poté udělal na druhé straně možná trochu symbolicky exšumperský útočník ve službách Bobrů Tomáš Brunec, když v 56. minutě po tvrdé ráně procedil kotouč do sítě – 0:2.

Na výsledku nic nezměnila ani závěrečná hra Draků bez brankáře, Šumperk tak vůbec poprvé v letošní mistrovské sezóně na svém ledě neskóroval.

Draci Šumperk - HC Bobři Valašské Meziříčí 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Dalajka (Studený, Fojtík), 56. Brunec (Dvořák). Rozhodčí: Dědek – Bubela, Holibka. Vyloučení: 5:7, bez využití. Diváci: 900. Stav série: 1:2.

Šumperk: Kůdela – Adam, Sedlák, Ďurkáč, Fišera, Janota, Drtil, Řezáč – Matějka, Vymazal, Vachutka - Ostřanský, Sedláček, Novosad - Fischer, Králík, Hroch - Langr. Trenér: Aleš Flašar.

Valašské Meziříčí: Plšek – Nedbálek, Mikel, Hajda, Báchor, Martin Varga, Baroš, Hladiš – Podešva, Kývala, Dalajka, Pořický, Brunec, Dvořák, Hlaváč, Martiník, Studený, Miroslav Varga, D. Varga, Andris, Fojtík. Trenér: Roman Čechmánek.