Draci nezvládli důležitý zápas, počtvté prohráli s posledním Mostem

Šumperk /FOTOGALERIE/ – Hodně hořkou pilulku museli spolknout příznivci Draků. Jejich oblíbenci i počtvrté v této sezoně prohráli s Mostem. Sobotní bitvu 41. kola WSM ligy na šumperském ledě rozhodli Severočeši ve svůj prospěch v prodloužení.

16.1.2016

Šumperští Draci proti MostuFoto: DENÍK/Miroslav Pergl

Aktuálně třináctý Salith tedy promarnil možnost, odtrhnout se poslednímu týmu soutěže na sedmibodový rozdíl. Po víkendu tak dělí oba celky bojující o záchranu pouhé tři body.

Hosté představili na severu Moravu novou posilu mezi tyčemi, zkušeného chomutovského gólmana Miroslava Hanuljaka, který přesně před týdnem nastoupil proti Drakům v dresu Kadaně. Paradoxně i v tomto klání nakonec vychytal svému týmu vítězství 3:2 v prodloužení.

Klíčový duel mužstev z chvostu tabulky odstartoval čtyřminutovou přesilovkou domácích, když mostecký Pavel Písařík vyfasoval dvě plus dvě minuty za vysokou hůl, nabídnutou výhodu však Šumperk nevyužil.

Blízko gólu sice byl Daniel Vrdlovec, bohužel ve slibné pozici netrefil prázdnou bránu, aby pak v 9. minutě udeřilo na druhé straně.

Most ze své první šance otevřel skóre, kdy Pavel Smolka střelou z pravého kruhu otřel kotouč o horní tyčku a překonal Miroslava Svobodu – 0:1.

V závěru první třetiny mohli domácí kontrovat, jenže opět pohořeli v početní výhodě, když protivník pykal za příliš mnoho hráčů na ledě.

Během druhého dějství se však Draci dočkali a podařilo se jim otočit nepříznivé skóre. Hned po 56 vteřinách této části srovnal šumperský kapitán Marek Haas, v polovině normální hrací doby potom využil přesilovku Aleš Holík a Šumperk se poprvé v utkání ujal vedení – 2:1.

Později mohli domácí litovat několika zahozených šancí, kdy měli pojistit svůj náskok. Ve 33. minutě ujel z trestné lavice do brejku Karel Plášek, ale nedal. Po něm se v ideální pozici ocitl Tomáš Brunec, leč také neuspěl.

Zkraje třetího dějství se Šumperk musel bránit v oslabení, během početní nevýhody však ujel Jan Milfait, kterému mostecká obrana těsně před gólmanem na poslední chvíli stačila vypíchnout puk.

O chvíli později pak bylo srovnáno. Ondřej Havlíček z otočky našel přesně mezeru mezi bližší tyčkou a šumperským brankářem – 2:2.

S přibývajícím časem byl na ledě k vidění z obou stran upracovaný souboj rozhodnout zápas, nerozhodný výsledek se přesto nezměnil a muselo se prodlužovat.

V nastaveném čase domácí hráli další přesilovku, bohužel v ní faulovali a při signalizované výhodě měl na holi rozhodnutí mostecký kapitán Vojtěch Kubinčák, toho však parádně vychytal Miroslav Svoboda.

Pouhých sedm vteřin před vypršením nastavené pětiminutovky ale poslal Pavel Smolka kotouč přesně na hokejku Ondřeje Havlíčka, jenž svou druhou trefou večera rozhodl o dvoubodovém vítězství Mostu.

„My jsme dnes nedokázali dát více gólů, přestože jsme k tomu měli dostatek příležitostí, soupeř z toho mála co měl, tak dokázal rozhodnout. Z herního hlediska se nedá našim hráčům moc co vytýkat, snad jen škoda zbytečného falu v prodloužení. Nechyběla nám bojovnost, bohužel jsme postrádali dostatek klidu a odvahy při zakončení," prozradil ve zkratce k sobotnímu klání trenér Draků Milan Mazanec.

Salith Šumperk – HC Most 2:3 PP (0:1, 2:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Haas (Plášek), 29. Holík (Fořt, Vrdlovec) – 9. Smolka (Kubinčák, Havlíček), 46. Havlíček (Charousek), 65. Havlíček (Smolka, Kubinčák). Rozhodčí: Doležal, Hejduk – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:8, navíc Zeman (Most) osobní trest 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 857.

Šumperk: Svoboda – Zdráhal, Holík, Sedlák, Puzič, Gewiese, Drtil, Bažant, Prokop – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Haas – Ostřanský, Miškovský, Jurík – Brunec, Hroch. Trenér: Milan Mazanec.

Most: Hanuljak – Černý, Charousek, Zeman, Sklenička, Kokeš, Havelka – Kubinčak, Havlíček, Smolka – Rod, Tauš, Slavíček – Řehoř, Doležal, Písařík – Mical, Rindoš. Trenér: Josef Beránek.

Jeden řidič se lekl, druhý otáčel, oba havarovali

K nehodě, která se stala v pondělí 16. října v Bohdíkově, vyjížděli policisté. Havaroval třicetiletý řidič Hondy Civic.

Motorkář se u Skřítku srazil s volvem, pro spolujezdkyni letěl vrtulník

FOTO z MÍSTA / Pětadvacetiletý motorkář havaroval v neděli 15. října po poledni v úseku mezi mezi Skřítkem a obcí Klepáčov.

Odborníci z nemocnice poradí, jak jíst zdravě a chutně

Jezte zdravě a přijďte se poradit do šumperské nemocnice Šumperk, vzkazují její odborníci. Ve středu 18. října, se nemocnice připojí k Světovému dni výživy. Veřejnosti v prostorách své lékárny nabídne od 14 do 16.30 hodin bezplatná vyšetření i poradenství ohledně správné a zdravé životosprávy.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.