Krize Draků coby jediného profesionálního druholigového celku, se tak začíná rozrůstat do opravdu neuvěřitelných rozměrů. Tak katastrofální vstup do sezony v naší třetí nejvyšší soutěži šumperští fanoušci nepamatují.

Z deseti odehraných mistrovských utkání vyhrál Šumperk pouze třikrát, má pasivní skóre a méně branek nastřílel již jen pouze beznadějně poslední Prostějov. Tato bilance Draky i nadále řadí až na třinácté místo tabulky.

Hosté se v utkání na novojičínském ledě museli obejít bez obránce Radislava Ondráčka, jenž má po předchozím domácím utkání s Opavou zlomeninu na chodidle, stále pak chybí i nemocný forvard Radek Fischer, kterého trápí viróza.

Podobně jako v minulém kole měli Draci dobrý vstup do zápasu, jenže znovu nezvládli závěr a nakonec se domů vracejí bez bodů.

V první třetině si Šumperk dokázal vytvořit řadu dobrých šancí, ale využil pouze jedinou zásluhou Aleše Holíka. Ofenzivní zadák si připsal již svou čtvrtou trefu sezony a jako obránce je zatím nejlepším šumperským střelcem a zároveň nejproduktivnějším hráčem mužstva.

V dalším průběhu hry ale potom srazily hosty do kolen tradiční nešvary, které je v tomto ročníku provází. Extrémně mizerná koncovka, tragická hra v přesilovkách a také nekázeň v rozhodujících fázích zápasů.

„První třetinu jsme soupeři skoro vůbec nepůjčili puk, jenže jsme opět dojeli na koncovku, když jsme dali pouze jedinou branku,“ konstatoval velice smutným hlasem sportovní ředitel Draků Radek Kučera.

„Měli jsme k dispozici i řadu přesilovek, které jsme ale neproměnili k pojištění náskoku. Naopak naše vyloučení protivník potrestal,“ dodal tiše Kučera.

Vyrovnávací branku zaznamenali domácí při přesilové hře v závěru prostřední části. Definitivní obrat poté Nový Jičín předvedl na konci střetnutí, kdy v rozmezí necelých tří minut dvakrát skóroval a rozhodl o svém vítězství.

Autorem obou branek byl zkušený forvard Kamil Glabazňa, jenž v minulosti oblékal v extralize dres pražské Slavie.

Po středeční porážce tak zřejmě na sebe další změny na lavičce Draků asi nenechají dlouho čekat. Nedávno museli odejít forvardi Martinka či Bařica.

„Určitě. Se současným stavem rozhodně musíme něco udělat,“ potvrdil ještě krátce po skončení středečního střetnutí Radek Kučera.

Další mistrovské klání čeká na šumperské hokejisty v neděli 19. října, kdy budou na svém ledě snad ze všech sil bojovat o ztracenou důvěru příznivců v zápase proti celku Velkého Meziříčí.

HC Nový Jičín – Salith Šumperk 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 38. Skaloš (Slabý, Sluštík), 53. Glabazňa (Kabeláč, Toman), 56. Glabazňa (Kabeláč) – 17. Holík (Meluzín). Rozhodčí: Škrobák - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 8:5, navíc Macháček (NJ) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100.

Nový Jičín: Urbánek – Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský, Koloničný, Gulda – Sluštík, Macháček, Skaloš – Glabazňa, M. Toman, Kabeláč – Uhlár, Bacul, Lhotský.

Šumperk: Daneček – Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Novotný – Duba, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Ambruz – Novosad, Giesel, Stejskal – Čížek, Drábek.