Hokejisté Litoměřic dorazili do Šumperku posíleni o dalšího kouče, když trenérskou dvojici Daniel Tvrzník – Milan Vrzal rozšířil Josef Řeháček, který mezi prvoligovými mantinely dříve působil v Písku a také ve Vrchlabí.

Hostům naopak již chyběl zkušený obránce Ondřej Kříž, jenž bude do konce sezony hostovat v Olomouci, za kterou v minulosti nastupoval.

A byli to právě hokejisté s kalichem na hrudi, kteří dlouhou dobu určovali, jakým směrem se bude střetnutí odvíjet, když Draci působili místy až odevzdaným dojmem, do šancí se příliš nedostávali a většinou spíše přihlíželi, co soupeř vymyslí v jejich obranném pásmu.

Skóre se poprvé měnilo ve 12. minutě, kdy nejprve po zásahu protivníka zůstal na ledě ležet šumperský Michal Hlinka, hra však pokračovala a z protiútoku po levém křídle překonal Štůralu Tomáš Rubeš.

Záhy mohl srovnat z opravdu ojedinělé pěkné akce Aleš Staněk, ale svým pokusem jen těsně minul levou tyčku litoměřické brány.

Pak měli domácí dvouminutovou výhodu přesilovky pět na tři, se kterou naložili doslova katastrofálně, když gólmana Melicherčíka prakticky neohrozili.

Obdobně dopadla i klasická početní výhoda Draků ze závěru úvodní dvacetiminutovky.

Hned zkraje druhého dějství udeřili hosté podruhé. Po pouhých 45 vteřinách hry si pohodlně nabruslil až před Štůralu Pavel Mrňa a ukázkovou trefou pod víko zajistil svému týmu dvougólové vedení.

Poté se musel Šumperk bránit v oslabení a v této situaci měl největší možnost Dominik Simon, který z pohotové dorážky trefil tyčku.

Krátce po skončení výhody se ale celek Stadionu mohl znovu radovat. Přihrávku zpoza brány přetavil ve třetí litoměřický gól Jaroslav Hašek.

Naprostý zmar domácích navíc za necelou minutu dokonal Šimon Antončík, který se prosadil díky důrazu před brankovištěm a po ledě zasunul kotouč za bezmocného Štůralu, jenž raději přepustil své místo mezi tyčemi svému náhradníkovi Vajnerovi.

Ani věčná šumperská dvojka příliš dlouho čisté konto neudržela. Poprvé si totiž šumperský brankář s číslem 33 na dresu sáhl na puk, až když jej vytahoval ze sítě po gólu exlitvínovského Františka Gerháta – 0:5!

Na takto hrozivý vývoj skóre reagoval šumperský kouč Zdeněk Moták oddechovým časem, přesto aktivita hostů pokračovala.

Do dalších dobrých šancí se dostali nejprve při brejku dva na jednoho Rubeš s Procházkou, pak to při vlastním oslabení zkoušel střelou po ledě Novák.

Teprve ve třetí třetině dokázal Šumperk vstát z popela, přidal na tempu a nakonec se domácím podařilo odvrátit hrozící blamáž.

Při hře čtyři na čtyři snížil ve 44. minutě z individuální akce Tomáš Sedlák, o pět minut později konečně Draci využili i přesilovku, když střelu Tesaříka od modré čáry tečoval za záda Melicherčíka Marek Haas.

V předposlední minutě pak korigoval na 3:5 Martin Novotný, když střelou z první využil Holíkovu přihrávku od mantinelu.

V závěru ještě zkusili domácí krátkou power play, hosté si ale zaslouženou výhru vzít nenechali. Draci bohužel začali alespoň trochu předvádět hokej teprve ve třetí části, v níž však protivník pod dojmem jasného náskoku trochu polevil.

„Celý zápas jsme hráli špatně, zejména tu druhou třetinu, ve které jsme čtyřikrát inkasovali. Ani ta třetí ale nebyla podle našich představ, přestože se nám v této části podařilo dát tři góly. Dnes to byl pro nás takový očistec," sdělil hodně zkroušeně trenér Draků Zdeněk Moták.

„Z naší strany to byl takový nekolektivní výkon, nedokázali jsme si přihrát, špatně jsme si najížděli na přihrávky, měli jsme problémy se zakončením. Zase jsme nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři. Bohužel i přes konečné skóre 3:5 je tento zápas blamáž," dodal smutně šumperský kouč.

„Já jsem Šumperk letos viděl hrát několikrát a věděl jsem, že zahraje buď hodně dobře, nebo hodně špatně. Dnes platilo to druhé. My navíc dvě třetiny hráli velmi dobře, disciplinovaně, jen v té první jsme až příliš moc couvali a vyklízeli střední pásmo, ale ve druhé už to bylo v pořádku. Nicméně že jsme poměrně snadno vedli pět nula, to mě hodně překvapilo," přiznal nový trenér Litoměřic Josef Řeháček.

„Ke konci jsem ale trochu trnul, věděl jsem, že nulu neudržíme, že gól, dva dostaneme, ale ten třetí, to mě zarazilo, protože pak tam náhodně spadne čtvrtý a je drama," uzavřel hodnocení středečního utkání litoměřický lodivod.

Salith Šumperk – HC Stadion Litoměřice 3:5 (0:1, 0:4, 3:0)

Branky: 44. T. Sedlák (Hlinka), 50. Haas (Tesařík, Plášek), 59. Novotný (Holík, Finsterle) - 12. Rubeš (Procházka), 21. Mrňa (Gerhát), 26. Hašek (Šinágl, Novák), 26. Antončík (Žovinec), 31. Gerhát (Husák). Vyloučení: 8:12, navíc Drábek (Litoměřice) osobní trest 10 minut a trest do konce utkání. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:23. Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Poruba. Diváci: 835.
Šumperk: Štůrala (26. Vajner) - Novotný, Holík, Gewiese, Tesařík, Pastor, T. Sedlák - Plášek, Staněk, Haas - Finsterle, Hlinka, Rufer - Červenka, Hulva, Brunec – Cink. Trenér: Zdeněk Moták.
Litoměřice: Melicherčík – Martinka, Evan, Míka, Husák, Drábek, Žovinec, Sobotka – Šinágl, Hašek, Novák – Mrňa, Gerhát, Simon – Procházka, Rubeš, Antončík – Kloz, Slížek, Kafan. Trenér: Milan Vrzal.

tabulka.