Díky této parádní bilanci a po zaváhání Hodonína na ledě brněnské Techniky se Draci posunuli již na druhou příčku tabulky druholigové skupiny východ.

„Opava dvakrát Šumperk porazila v přípravě a jednou se radovala v rámci mistrovského utkání na našem ledě. Každá série však musí jednou skončit. Jsme rádi, že jsme tuto bilanci Slezanu dnes přerušili. Pro nás byl tento duel nesmírně důležitý, když jsme díky výhře soupeři bodově odskočili v tabulce,“ pochvaloval si po zápase šumperský trenér Jiří Režnar.

Jeho svěřenci však divokou devítigólovou přestřelku rozhodli ve svůj prospěch teprve v závěru zápasu.

Během první a druhé třetiny dokonce musel Šumperk dvakrát dotahovat vedení soupeře. K tomu po brance Slezanu na 2:1 střídali hosté gólmany, když Pavla Maláče nahradil mezi tyčemi Draků Lukáš Daneček.

„První dva inkasované góly určitě nepadají na vrub Maláče, ale tentokrát se nám příliš nedařila hra v oslabení, a tak jsem chtěl dát mužstvu určitý impuls,“ vysvětlil změnu v šumperském brankovišti kouč Draků Režnar.

Teprve v polovině střetnutí se hosté poprvé ujali vedení, ze kterého se ale příliš dlouho neradovali, když Opava bleskově srovnala krok na 3:3.

Ztracený náskok pak stejně rychle vrátil Šumperku svou druhou trefou v zápase kapitán Draků Roman Meluzín a těsný náskok následně hosté drželi až do 49. minuty hry.

V ní však byl faulován při samostatném úniku při vlastním oslabení Tomáš Měch a sudí nařídil trestné střílení.

Sám faulovaný hráč dokázal potrestat zákrok na svou osobu a vyrovnal na 4:4. O chvíli později měl nejproduktivnější hokejista Slezanu na holi málem i vedoucí gól, ale naštěstí pro Draky mířil ze slibné pozice těsně nad Danečkovu bránu.

O vítězství hostí následně rozhodla dobře sehraná početní výhoda z 53. minuty, kdy sestřelil Šumperku tříbodový zisk obránce Jiří Osina.

„Dnes to byl opravdu hodně otevřený hokej. Rušno bylo před oběma brankami. Hrálo se nahoru dolů a divákům se asi tento zápas musel líbit,“ konstatoval závěrem trenér Draků Jiří Režnar.

Na vedoucí Valašské Meziříčí nyní Draci ztrácejí pět bodů. V dalším mistrovském zápase Šumperk přivítá ve středu 10. prosince na svém ledě celek Nového Jičína.

HC Slezan Opava – Salith Šumperk 4:5 (1:1, 2:3, 1:1)

Branky: 3. Ondrušek (Chalupa, Suchý), 26. Tůma (Suchý, Kukol), 30. Měch (Tichý), 49. Měch (trestné střílení) – 18. Meluzín (Vymazal, Rozum), 28. Brunec (Sedlák), 28. Stejskal (Vrtík), 33. Meluzín (Brunec, Vrtík), 53. Osina (Sedlák, Hulva). Vyloučení: 9:8, navíc Černý (Opava) 10 minut osobní trest. Využití: 3:2. Rozhodčí: Kusý – Mrákava, R. Vengřín. Diváci: 500.

Opava: Masný (41. Trenčan) – Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Ondrušek – Grofek, Měch, Černý – Kovalovský, Polok, Kocián – Suchý, Chalupa, Tůma – Suchánek, Mlýnek, Weiss – Kříž, Wolf.

Šumperk: Maláč (26. Daneček) – Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný – Rozum, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Ambruz – Novosad, Duba, Stejskal – Čížek, Drábek, Přikryl.