Po předchozí domácí porážce v prodloužení tentokrát Draci padli již v normální hrací době. Hosté sice ve středečním 41. kole na Valašsku dvakrát vedli, jenže příliš nezvládli třetí třetinu.

I přes prohru je Šumperk po dalším zaváhání Orlové nadále na prvním místě druholigové tabulky, nyní ale pouze jen díky lepšímu skóre.

Drakům se pozvolna vyprazdňuje marodka, přesto v zápase ve Vsetíně ještě postrádali zraněného útočníka Petra Rozuma a svého nejproduktivnějšího obránce Aleše Holíka.

Během úvodního dějství byli v ofenzivě více aktivnější domácí hokejisté, střelecky se však lépe dařilo hostům.

Hned ve 4. minutě poslal z nenápadné akce Draky do vedení nejlepší šumperský střelec Martin Ambruz po přihrávce Jakuba Hulvy.

O několik okamžiků později si oba hráči role vyměnili a Šumperk vedl již dvoubrankovým rozdílem. Pouhých 23 vteřin před první přestávkou ale Vsetín snížil.

Druhá část začala dvěma nevyužitými šancemi hostů, těsně před polovinou zápasu se naopak domácí mohli radovat z vyrovnání.

Přestřelka pak pokračovala i nadále, když ve 36. minutě se šumperský celek dostal do přečíslení tři na jednoho, kdy Martin Stejskal místo přihrávky volil střelu a umístil kotouč pod Plškovu vyrážečku.

Závěrečné dějství následně patřilo Vsetínu. Domácím se nejprve podařilo se štěstím vyrovnat, když střela obránce Michala Černého trefila do brusle Erika Hrňu tak šikovně, že si domácí útočník připsal druhou trefu večera.

Téměř záhy mohl vrátit svým barvám vedení Jiří Hašek, ale potřetí v průběhu utkání sám před Plškem neuspěl.

Nevyužitá možnost poté Draky mrzela dvojnásob v 52. minutě, kdy Valaši dali vítězný gól. V závěru na výsledku 4:3 nic nezměnila ani krátká hra Šumperka bez brankáře.

„Dvakrát vedeme a jako zkušené mužstvo bychom si měli náskok pohlídat. Jenže pokud inkasujeme góly po zbytečných individuálních chybách, nemůžeme myslet na úspěch. K tomu tradičně nevyužijeme řadu šancí,“ konstatoval rozhořčeně trenér Draků Jiří Režnar.

VHK Vsetín – Salith Šumperk 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Branky: 20. Hrňa (Mikeš), 28. Šimek (Marek, Vaněk), 46. Hrňa (Černý, Štraub), 52. Tesařík (Haschka) – 4. Ambruz (Hulva), 11. Hulva (Ambruz), 37. Stejskal (Novosad). Vyloučení: 6:5, navíc Duba (Šumperk) 2 x 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Rozhodčí: Krenželok – Fiala, Mrákava. Diváci: 1765.

Vsetín: Plšek – Haschka, Blažek, Šimek, Gajdošík, Černý, Pšeja, Rajnoha – Knebl, Hrňa, Mikeš – Štraub, Tesařík, Vaněk – Marek, Klabačka, Podešva.

Šumperk: Maláč – Vrtík, Novotný, Ondráček, Blanár, Osina, Sedlák – Čížek, Meluzín, Hašek – Ambruz, Hulva, Vymazal – Novosad, Duba, Stejskal – Drábek, Fischer, Brunec.