Hodonínské brankoviště tentokrát ovládl Michal Holeš, Šumperk nasadil po delší době od začátku Lukáše Danečka. Právě gólman hostí si však představoval začátek zápasu určitě trochu jinak.

Hodonínu totiž stačilo pouhých čtyřicet vteřin po úvodním vhazování, aby se ujal vedení střelou z dorážky. Draci sice v 6. minutě odpověděli vyrovnáním, ale za necelou minutu další kotouč nejprve vyražený Danečkem přes sebe skončil v síti a Drtiči znovu vedli. Ve zbytku hry ale již zůstal mladý gólman Draků neprůstřelný.

V průběhu druhé třetiny se hra postupně přiostřila a rázem nervózní zápas byl často přerušován řadou vyloučení na obou stranách. Ani jednomu z celků se však vůbec nedařila hra v přesilovkách. Kromě řady trestů pak bylo k vidění i několik drobných šarvátek a na ledě často úřadovaly emoce.

Daleko větší střelecké příležitosti si poté vytvořili domácí, když nejprve po chybě obrany hostí se mezi kruhy ocitl zcela sám Matušek, jehož střela naštěstí pro Šumperk minula pravou tyč.

O chvíli později si Hodonín vypracoval dvě obrovské šance v rychlém sledu, když Daneček v obou případech s vypětím všech sil udržel puk před brankovou čarou.

Řadu dobrých akcí naopak během závěrečné třetiny vymyslel Šumperk, ale těsné skóre zůstalo dlouhou dobu beze změny.

Jestliže góly v rychlém sledu ovlivnily úvod střetnutí, stejně tomu bylo také v závěru nedělního klání. Až do 54. minuty mířili Drtiči za vítězstvím, pak ale přišel v rozmezí pouhých 12 vteřin šokující obrat Draků, kteří tak korunovali svou vzrůstající aktivitu.

V čase 53:23 nejprve svou druhou trefou v zápase vyrovnal na 2:2 Lukáš Duba. Čas 53:35 tečoval střelu Jakuba Hulvy od modré čáry mimo dosah Michala Holeše Tomáš Brunec a zajistil Šumperku nesmírně cennou výhru.

Hodonín tak letos poprvé na domácím ledě prohrál v normální hrací době. Šumperku i po tomto úspěchu nadále patří čtvrtá příčka s vizitkou mužstva, které inkasovalo nejméně branek z celé východní skupiny.

„Měli jsme sice smolný úvod, který nás trochu zmrazil, ale dokázali jsme se z něho postupně oklepat. Dnes to bylo výborné, ale na druhou stranu velice nervózní utkání. Stále jsme se však snažili koncentrovat pouze na svou hru s tím, že se nesmíme nenechat rozhodit. Slepené góly v závěru pak byly vyústěním našeho tlaku ve třetí třetině. Kvalitu střetnutí podtrhli svými výkony oba brankáři, domácí Holeš i náš Daneček. Chytali opravdu výborně,“ uvedl pro Deník k zápasu trenér Šumperka Jiří Režnar.

SHK Hodonín – Salith Šumperk 2:3 (2:1,0:0, 0:2)

Branky: 1. Jurásek, 7. Peš (Zábranský, Matušek) – 6. Duba (Fischer, Blanár), 54. Duba (Vymazal), 54. Brunec (Hulva). Vyloučení: 11:7, navíc Roháč (Hodonín) a Novosad (Šumperk) 10 minut osobní trest, bez využití. Rozhodčí: Mech – Humpolíček, Pospíšil. Diváci: 1891.

Hodonín: Holeš – Hučko, Komárek, Podešva, Pokorný, Protivný, Šťastný, Vejvar – Barták, Čárský, Hoza – Hrtús, Jurásek, Kýhos – Matušek, Peš, Rapant – Roháč, Surový, Zábranský.

Šumperk: Daneček – Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Zacpálek – Duba, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Ambruz – Novosad, Drábek, Stejskal – Čížek, Giesel, Fischer.