V sobotu si totiž vyšlápli na Moravské Budějovice, na něž narazili vůbec poprvé v klubové historii. Zapsali výhru 3:0 a brankář Ondřej Haloda vychytal premiérové čisté konto za Draky.

Z trojice duelů na kolbištích soupeřů tak Šumperk vytěžil šest bodů, čímž splnili očekávání svých trenérů. Ti ještě před výjezdem k náročným partiím deklarovali, že by před návratem domů rádi dosáhli právě na šestibodový zisk. A povedlo se, i když po středeční prohře s Orlovou (2:3 po sn.) mohl o schopnostech týmu leckdo pochybovat.

„Mužstvo hrálo takticky a velmi disciplinovaně, skvělý výkon předvedl gólman. Chlapci do puntíku splnili přesně to, na čem jsme se dohodli,“ těšilo šumperského kouče Jozefa Zavadila. „Podařilo se nám získat požadovaných šest bodů, takže panuje maximální spokojenost. Hráči zapomněli na to, co se stalo minule a parádně bojovali, chválím je. Také chci poděkovat fandům za podporu,“ dodal.

O dělbě bodů rozhodl už začátek první třetiny. Když Vladimir Antonov v 9. minutě otevřel skóre, ještě netušil, jak velkou váhu jeho trefa bude mít. Žihadla celou základní hrací dobu marně bušila na vrata šumperského brankáře Halody. Na sklonku 54. minuty navíc domácí gólem osprchoval odchovanec Draků Daniel Hroch. Na konečných 3:0 upravil Karel Plášek.

trenér Šumperku Bohdan Hecl
Trenér Šumperku Hecl: Hazardujeme se jménem klubu, přes zimu musíme posílit

Kristín nečekaně skončil

Šumperští výhrou v Moravských Budějovicích spravili náladu svým fanouškům a jsou znovu na dosah první místu tabulky 2. ligy – skupiny Východ. Jenže ne všechno jim v uplynulých dnech a hodinách udělalo radost.

Ještě před odjezdem na Vysočinu mužstvo opustila dosavadní brankářská jednička Matej Kristín. Slovenský talent po dohodě s klubem rozvázal smlouvu, za modro-žluté už nenastoupí.

„Odevzdal věci, odevzdal klíče od hotelového pokoje a rozloučil se s námi,“ komentoval překvapivou skutečnost Zavadil. „Více bych se k tomu vyjadřovat nechtěl, odešel z osobních důvodů. Možná že někdy časem to vyjde napovrch, ale teď více sdělovat nechci,“ zůstával tajemný. Za Kristína klub nejspíš bude hledat náhradu.

Draci se ve středu po necelých třech týdnech představí na domácím ledě, od 18 hodin vyzvou Opavu. Už o víkendu je na stejném místě čeká atraktivním bitva proti Žďáru nad Sázavou.

HC Moravské Budějovice 2005 – DRACI ŠUMPERK 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Antonov (Ostřanský), 54. Hroch (Ďurač), 59. Plášek. Rozhodčí: Slavka - Musil, Kreplík. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 608.

M. Budějovice: Jekel – Trnka, Kadela, Veleba, Peroutka, Kabelka, Kliment – Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Plachý, Bulín, Krutiš. Trenér: Augustin Žák.

Šumperk: Haloda O. - Haloda M., Sedlák, Řezáč, Gewiese, Blecha, Vaněk - Plášek, Čuřík, Králík - Ďurač, Hroch, Romančík - Ostřanský, Pokorný, Antonov - Urban. Trenér: Jozef Zavadil.