Letošní boje o záchranu tedy budou dramatické až do samotného závěru, pro celek Rebelu poté bude klíčový jejich středeční duel na ledě Prostějova.

Na zimním stadionu v Kotlině šel šumperský tým rychle do vedení, když se v 5. minutě prosadil při přesilovce Tomáš Brunec a těsný náskok následně hosté kontrolovali až do poloviny zápasu.

Jenže potom Draci inkasovali dva slepené góly v rozmezí pouhých 32 vteřin a Havlíčkův Brod rázem vedl.

Ještě na začátku třetí třetiny se však podařilo Šumperku vyrovnat, na 2:2 skóroval navrátilec do sestavy Salithu Lukáš Žálčík, pro Draky to byl opět gól v početní výhodě.

Na trefu nejlepšího šumperského střelce ale Rebel odpověděl v 52. minutě a strhl tím sobotní utkání ve svůj prospěch. Definitivní pojistku přidali domácí vteřinu před koncem normální hrací doby trefou během soupeřovy power play.

Oproti dosavadní již tak prořídlé sestavě chyběli tentokrát Šumperku navíc mladíci Mikuláš Rimmel a Marek Bail, kteří nabrali směr vítkovická juniorka, do druholigového Přerova se vrátil Michal Popelka.

Vzhledem k předehrávce s Mostem mají Draci ve středu volno, poslední střetnutí letošního ročníku 1. ligy je čeká v sobotu 28. února, kdy doma přivítají Prostějov.

HC Rebel Havlíčkův Brod – Salith Šumperk 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky: 32. Milfait (Rousek, Parýzek), 33. Minárik (Kolář, Maliník), 52. Minárik (Tomek, Maliník), 60. Rousek (Maliník) – 5. Brunec (Moskal, Gewiese), 47. Žálčík (Plášek, Drtil). Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. Střely na branku: 41:17. Rozhodčí: Bejček – Krátký, Svoboda. Diváci: 421.
Havlíčkův Brod: Novák – Parýzek, J. Sedlák, Vala, Kolář, Pavlíček, Zítka – Milfait, Sedláček, Rousek – Maliník, Padělek, Babka – Kozlík, Tomek, Švaňhal – Minárik. Trenér: Vladimír Jeřábek.
Šumperk: Zelenka – Prokop, Novotný, Žáček, Gewiese, Slavík, Drtil – T. Sedlák, Moskal, Brunec – Žálčík, Berger, Vachutka – Plášek, M. Haas. Trenér: Radek Kučera.