Po dvou minutách hry otevřel skóre nejlepší střelec Draků v play-off Lukáš Králík. Ten se trefil ve třetím zápase za sebou.

V závěru druhé třetiny získal kotouč Daniel Vachutka, který šel do brejku, položil si obránce a předložil nabídku Jakubovi Čuříkovi, který zvýšil na 2:0.

Jenže radost Drakům moc dlouho nevydržela. Čtrnáct sekund před koncem druhého dějství snížil Kliment.

Ve třetí třetině mohl přiblížit Draky k výhře Antonov, ale samostatný únik v branku neproměnil.

V polovině poslední třetiny přišel trest v podobě vyrovnání, když druhou branku v utkání vstřelil Kliment.

Budějovice se dostaly na koně a hned dvě minuty po srovnání zápas otočily zásluhou Marcela Juráně.

Jenže i ve druhém vzájemném souboji v play-off ukázali šumperští hokejisté svoji sílu v závěru. V přesilovce se po přihrávce Králíka trefil Sedlák a zápas díky jeho trefě šel do prodloužení.

V něm Draci promarnili několik vyložených šancí a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, do kterých nastoupil v brance Draků místo Halody Polívka. Úspěšnější však byli domácí, kteří tak srovnali na 1:1 na zápasy.

Třetí utkání série je na programu v neděli na ledě Šumperku od 17 hodin.

HC Moravské Budějovice – DRACI ŠUMPERK 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 40. Kliment (Rytnauer, Horký), 50. Kliment (Krutiš, Rytnauer), 52. Juráň (Pospíchal), rozhodující nájezd Matějka – 3. Králík (Kuťák), 38. Čuřík (Vachutka), 58. Sedlák (Králík). Stav série: 1:1.

Šumperk: O. Haloda – Tolokonnikov, Mojžíš, Urban, Gewiese, Drtil, Haloda M., Řezáč, Sedlák – Gago, Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.