Pro Šumperk je to důležitá výhra. Za prvé ukončil venkovní mizérii, na kluzištích některého ze soupeřů uspěl naposledy 26. září. Za druhé poskočil díky dvoubodovému zisku zpátky na druhé místo tabulky 2. ligy – skupiny Východ. A vzhledem k vyrovnanosti žebříčku může už ve středu bojovat o nejvyšší stupínek.

Zápas plný vyloučení měli Jihomoravané pod kontrolou do 33. minuty. To brankáře Kubáně poprvé překonal šumperský Vladimir Antonov. Pár vteřin po něm udeřil i kapitán Tomáš Sedlák. A i když pak Hodonín znovu odskočil zásluhou bývalého Draka Finsterleho, třetí trefu modro-žlutých přidal opět Sedlák.

Ve středu jedou do Orlové

Na začátku závěrečného dějství navíc zužitkoval přesilovku Jakub Čuřík. Navzdory řadě šancí na obou stranách další branky nepadly, rozhodnout musel nastavený čas v prodloužení.

Ten trval přesně půl minuty. Čuřík naservíroval kotouč na hokejku Michala Romančíka, který bez potíží skóroval do téměř odkryté klece.

Drakům k obratu možná pomohlo i osmidenní období bez zápasového tempa, měli dostatek času na odpočinek. Teď je čeká náročný program. Ve středu od 18 hodin se představí u nováčka z Orlové. Hned v sobotu vyrukují v Moravských Budějovicích.

SHK Hodonín – DRACI ŠUMPERK 4:5 po prodloužení (3:0, 1:3, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Jurča (Růžička, Miklík), 9. Sedlák (Finsterle, Matula), 20. Škutchan (Mikéska), 36. Finsterle (Matula) – 33. Antonov (Haloda), 34. Sedlák (Drtil), 39. Sedlák (Čuřík), 43. Čuřík (Drtil, Krejčiřík), 61. Romančík (Čuřík, Sedlák). Rozhodčí: Reich – Urubčík, Čelechovský. Využití: 2:1. Vyloučení: 5:8, navíc Kristín (SUM) 10 minut OT a Matějka (HOD) 5 minut + DKU.

Hodonín: Kubáň (61. Juríček) – Sedlák, Šaršok, Fišera, Kellner, Kobylík, Mikéska, Miklík, Polák, Charvát, Hložánek, Janás, Matějka, Leška, Pašek, Finsterle, Hefka, Škutchan, Růžička, Matula, Jurča. Trenér: Ivan Dornič.

Šumperk: Kristín – Vaněk, Gewiese, Drtil, Haloda, Řezáč, Sedlák, Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Vachutka, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Vorobjev, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.