Gólman Vlastimil Lakosil si pak připsal premiérové čisté konto v barvách Draků, celkově to byla druhá nula týmu v této sezóně.
Návrat na šumperský led prožil v dresu soupeře zdejší odchovanec Jan Matějka, který ještě na začátku letošní přípravy působil v Šumperku.

Vytáhlý forvard poté při absencích v zadních řadách Bobrů nastoupil proti svým nedávným spoluhráčům netradičně na pozici obránce.

V samotném utkání Draci těžili z aktivního začátku, když se hned ve 3. minutě ujali vedení a ještě do první přestávky svůj náskok dokázali pojistit.

Jakub Müller
Chvíli jsem byl úplně mimo, přiznal po premiérovém gólu Jakub Müller

Na začátku druhé třetiny hráli domácí více než minutu a půl přesilovku pět na tři, kdy nejprve při této situaci trefili tyč, aby se o chvíli později konečně z dvojnásobné výhody prosadili – 3:0.

Později měli k dispozici klasickou výhodu jednoho muže v poli hokejisté Valašského Meziříčí, jenže v oslabení si několik tutovek vytvořili Draci.

Těsně před druhou přestávkou domácí tým zřejmě definitivně pojistil tříbodový zisk čtvrtým zásahem z přečíslení dva na jednoho.
Třetí třetinu zahájili lépe hosté z Valašského Meziříčí, dokázali soupeře zatlačit před jeho bránu, ale zdramatizovat vývoj utkání se jim nepodařilo.

V průběhu poslední dvacetiminutovky dostali na šumperské straně příležitost i hráči z lavičky a Draci nakonec dotáhli zápas do úspěšného konce a nutno dodat, že zcela zaslouženě.

„Od první minuty jsme si šli za vítězstvím, hodně nám pomohl rychlý gól, hráli jsme výborně dopředu i dozadu, skvěle zachytal gólman Lakosil, takže můžeme být maximálně spokojení. Hráli jsme zodpovědně bez zbytečných faulů, svým hráčům nemohu nic vytknout,“ prozradil spokojeně kouč Draků Pavel Hulva.

„Dnes to byl myslím i pohledný zápas pro diváky, Valašské Meziříčí má kvalitní hokejisty, snaží se hrát dopředu, což nám vyhovuje,“ doplnil šumperský lodivod.

Draci Šumperk - HC Bobři Valašské Meziříčí 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Sedlák (Vachutka, Cink), 14. Kovařík (Králík, Schejbal), 23. Králík (Vymazal, Řezáč), 37. Ostřanský (Fischer). Rozhodčí: Cabák – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 720.

Šumperk: Lakosil – Sedlák, Řezáč, Schejbal, Gewiese, Šťáva, Ďurkáč, Procházka – Vachutka, Cink, Půhoný - Kovařík, Králík, Vymazal – Fischer, Lehečka, Ostřanský - Müller, Novosad, Skopal. Trenér: Pavel Hulva.

Valašské Meziříčí: Plšek – Mikel, Žák, Martin Varga, Váňa, Hajda – Pokorný, Brunec, Hořanský, Miroslav Varga, Matějka, Studený, Pořický, Spratek, Kývala, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka. Trenér: Jiří Weintritt.