Skórovat se favorizovaným hostům podařilo hned v úvodu hry, kdy obránce Jaroslav Koma přejel modrou čáru, vypálil a na jeho ránu Koutský ani nestačil zareagovat.

Jenže do konce prvního dějství toho pak hosté už moc nevymysleli a naopak daleko aktivnějším celkem byli domácí, když několikrát dokázali svého zkušenějšího protivníka zamknout v jeho obranném pásmu.

V 10. minutě se následně dostal do brejku Daniel Vrdlovec, byl však faulován a sudí nařídil trestné střílení. Šumperský útočník ale tentokrát při své oblíbené disciplíně s pokusem o Forsbergovu kličku neuspěl.

Domácí se mohli radovat až v přesilovce, kdy Lukáš Žálčík dostal přihrávku zpoza branky, nabruslil si do střelecké pozice a trefil přesně pod víko – 1:1.

Od druhé části Chomutov přidal na tempu a Draky musel několikrát podržet Koutský, Šumperk naopak mohl litovat několika neúspěšných přečíslení a těsné skóre se tak nezměnilo.

Zkraje třetí části nejprve Kopřiva zasahoval proti šanci Pláška, poté na druhé straně řešil závar ve svém brankovišti Koutský.

Dobrý pohyb šumperských mladíků Vachutky s Cinkem pak donutil ve 46. minutě hosty k faulu a nabídnutou početní výhodu Draci využili.

Aleš Staněk poslal puk do prostoru před chomutovskou brankou a pohotový Lukáš Žálčík podruhé v tomto klání překonal Kopřivu – 2:1.

O chvíli později vytáhl Koutský svůj beton proti šanci Rýgla a s přibývajícím časem Severočeši stupňovali svůj tlak, naráželi však na obětavě bojující Draky, kteří doslova na krev bránili těsný náskok.

V samotném závěru zkusili hosté power play, při které mohl Šumperk definitivně pojistit výsledek, Aleš Staněk však o centimetry netrefil odkrytou klec.

Domácí tak museli přečkat ještě jedno vhazování před svým brankářem, těsný výsledek ale i přes drtivou převahu soupeře ubránili a připsali si naprosto zasloužené tři body.

„Čekali jsme tady těžké utkání, Šumperk doma neprohrává. Důvod dnešního výsledku je jasný, vysoké nasazení domácích, obrovská podpora diváků v hledišti a takto jsme dopadli," konstatoval po utkání smutný trenér Chomutova Břetislav Kopřiva.

„Nám v první třetině chybělo nasazení, další dvě třetiny už byly z naší strany v pořádku, ale nedali jsme řadu šanci, Šumperk neuvěřitelně bojoval a mnohdy měl veliké štěstí," doplnil kouč Severočechů.

„Sice jsme nezachytili začátek, potom se nám ale podařilo srovnat hru a tentokrát nás zdobila obrovská bojovnost, famózním způsobem nás podržel brankář, nefaulovali jsme, dohrávali jsme souboje, v takových výkonech bychom měli pokračovat," řekl trenér Draků Radek Kučera.

„Přestože nepadlo moc gólů, tento zápas se divákům musel rozhodně líbit, výborný soupeř, hrálo se nahoru dolů a celému týmu musím za předvedený výkon poděkovat," dodal Radek Kučera.

Salith Šumperk – Piráti Chomutov 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 15. Žálčík (Moskal, Staněk), 47. Žálčík (Staněk, Gewiese) – 3. Koma (Drtina, Gajovský). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 33:29. Nejlepší hráči zápasu: Koutský – Kopřiva. Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Wesley. Diváci: 1070.
Šumperk: Koutský – Holík, Drtil, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík, Vágner – Vávra, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec - Vachutka, Cink. Trenér: Radek Kučera.
Chomutov: Kopřiva – Rutta, Skinner, Koma, Drtina, Rýgl, Mrázek, Tejnor – Hovorka, Gájovský, Hřebejk – D. Květoň, Dušek, Sikora – McGregor, Kämpf, L. Kvetoň – Kaše, Račuk, Šagát. Trenér: Břetislav Kopřiva.