V barvách hostů se pak na šumperský led vrátil útočník Michal Velecký, v předchozích dvou ročnících nejlepší střelec Draků.

A přestože šikovný forvard patřil k nejagilnějším hráčům Dukly a připravil i jeden z jihlavských gólů, porážce svého týmu nakonec nezabránil.

Hlavním jmenovatelem domácího úspěchu byl především vynikající výkon brankáře Tomáše Štůraly, ale i část sportovního štěstí, když dvakrát hosté trefili tyč.

Sobotní duel začali Draci výborně a hned ve 2. minutě se z nenápadné akce, kdy Vrdlovec obkroužil branku a přihrál volnému Stoklasovi mohli radovat z vedení.

„Ten gól nám nesmírně pomohl, určitě se potom hraje o poznání lépe, když vedete. Každopádně nás to nakoplo. V minulých zápasech jsme většinou museli jen dotahovat nebo otáčet výsledek," prozradil úvodem šumperský kouč Radek Kučera.

Ve zbytku první třetiny byli diváci svědky několika zahozených šancí z obou stran. V jednom případě dokonce už hosté zvedali ruce nad hlavu, ale kotouč za Štůralova záda nedoputoval.

Na straně Draků měl poté obrovskou šanci Adam Červenka, jenž po chybné rozehrávce jihlavského gólmana netrefil odkrytou klec.

Zkraje druhé části jel při přesilovce zcela sám na Ritticha Filip Stoklasa, ale svou kličku nedotáhl do úspěšné koncovky.

Později si daleko více brankových možností vytvořili hráči Dukly, jenže udeřilo na druhé straně.

V polovině střetnutí zatáhl puk do útočného pásma Červenka, jehož střelu šikovně tečoval na 2:0 Daniel Vrdlovec.

Bohužel si Šumperk utkání stačil ještě do druhé přestávky zbytečně zkomplikovat a Dukla využila svůj stupňující se tlak. Krátce po druhé trefě domácích Jihlava snížila zásluhou Zemana, který dokončil rychlou akci Michala Veleckého.

V čase 39:33 pak srovnal střelou z první pod víko zkušený Daniel Hodek a potrestal tak zaváhání šumperské obrany, kdy domácí nevyvezli kotouč z obranné třetiny v situaci, kdy nebyli napadáni a rozehráli přímo na hůl soupeře.

Rozhodnutí následně přinesla početní výhoda Draků na začátku třetí části, kdy Haas poslal puk přímo na volného Pláška, jenž pohotově skóroval do odkryté branky.

Ve zbývajícím čase měla více ze hry znovu Jihlava, ale pozorně hrající domácí svého protivníka do výraznějších šancí nepouštěli, co prošlo, pochytal Štůrala.

V poslední minutě přesto nebyl daleko od vyrovnání Michal Velecký, když jel z křídla téměř sám na domácího gólmana, naštěstí pro Draky však zamířil mimo.

Závěr dohrávali domácí po vyloučení dvou hráčů Dukly v početní výhodě pět na tři.

„Výborně nám dnes zachytal gólman, celý tým hrál dobře, na hráčích byla vidět velká bojovnost, i když jsme si opět neodpustili pár minel, které Jihlava potrestala, ale jinak to byl výkon, který bychom asi chtěli předvádět a to nejen doma, ale konečně i venku," přeje si Radek Kučera.

„Rychlá branka domácí nakopla, pak jsme zahazovali šance a to je pak všechno špatně. Dokázali jsme sice vyrovnat, zápas se v tu chvíli pro nás vyvíjel dobře, ale udělali jsme hloupý faul a v oslabení jsme inkasovali," mrzelo trenéra Jihlavy Petra Vlka.

„Závěr utkání, kdy nás sudí poslal několikrát do oslabení, tady komentovat nebudu. Ve hře pět na pět jsme byli určitě lepší, hodně důležité bylo, že za stavu 3:2 Šumperk ubránil naši přesilovku. Herně domácí nebyli v ničem lepší než my. Těžko ale můžeme otáčet zápas z trestné lavice," dodal Vlk.

Salith Šumperk – HC Dukla Jihlava 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky: 2. Stoklasa (Vrdlovec), 31. Vrdlovec (Červenka, Holík), 41. Plášek (Haas, Staněk) – 33. Zeman (Velecký, Maliník), 40. Hodek (Nahodil). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 27:26. Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Poruba. Diváci: 1308.
Šumperk: Štůrala – Novotný, Holík, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Suchý, Pastor – Staněk, Plášek, Haas – Vrdlovec, Hulva, Stoklasa – Červenka, Skoumal, Cink – Rufer, Kindl. Trenér: Radek Kučera.
Jihlava: Rittich – Ficenc, Podlipnik, Kolafa, Drtina, Dobrovolný, Jaroš, Štebih – Hodek, Nahodil, Čachotský – Jeslínek, Filip, Malec – Velecký, Maliník, Zeman – Kadlec, Pekárek, Krupka. Trenér: Petr Vlk.