V minulém kole navíc Draci dosáhli mety dvou set nastřílených gólů a tuto bilanci si proti soupeři z města legendárních Tatrovek opět notně vylepšili.

Hosté však dokázali s jasným favoritem dlouhou dobu držet krok a Šumperk definitivně pojistil vítězství až během třetího dějství.

Po první části měl domácí celek na kontě těsný náskok po trefě Daniela Vachutky, po necelé minutě druhé periody pak Kopřivnice z přečíslení dva na jednoho srovnala krok.

Mladí Draci proti pražské Kobře. Ilustrační foto
Šumperský dorost zkrotil Kobru, ale s Hvězdou propadl

Draci ale záhy využili přesilovku, druhý zásah v utkání si zapsal kanonýr Vachutka a zajistil svému týmu znovu náskok, který těsně před druhou přestávkou v další početní výhodě navýšil opět Daniel, tentokrát Spratek.

Třetí dějství následně patřilo šumperským obráncům, když výsledek do konečné podoby upravili Tomáš Drtil a dvěma góly Tomáš Sedlák.

Další čtyři body do statistik v utkání proti Kopřivnici zaznamenal nejproduktivnější hráč východní skupiny Jan Milfait.

Základní část letošní 2. ligy zakončí celek Draků v sobotu 29. února od 17 hodin na domácím ledě proti Hodonínu.

Draci Šumperk – HC ISMM Kopřivnice 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Vachutka (Drtil, Milfait), 23. Vachutka (Sedlák, Milfait), 40. Spratek (Gewiese, Hroch), 49. Drtil (Jaroš, Milfait), 58. Sedlák (Milfait, Drtil), 59. Sedlák (Gewiese, Spratek) – 21. Ollender (Sluštík). Rozhodčí: Markovský – Novotný, Pippal. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:0. Diváci: 1198.

Šumperk: Peksa – Sedlák, Drtil, Kabelka, Gewiese, Řezáč, Haloda, Plhal – Jaroš, Milfait, Vachutka – Kofroň, Spratek, Hroch – Krejčiřík, Scheuter, Pokorný – Urban, Müller, Horký – Antonov. Trenér: Martin Janeček.