Poprvé od svého zranění v Karviné naskočil znovu do utkání šumperský kapitán Radek Fischer, jenž se na výhře svých barev podílel gólem a přihrávkou.

Vzhledem ke školním povinnostem naopak chyběl Drakům zkušený zadák Ondřej Patsch, a když navíc zkraje druhé třetiny museli odstoupit ze hry obránci Michael Zacpálek kvůli zraněnému kolenu a vinou trestu do konce zápasu i Jakub Fryč, zadní řady domácích notně prořídly.

Střetnutí pak nedohrál ani útočník Luboš Hlavsa, který podobně jako Zacpálek odstoupil ze hry s poraněným kolenem.

V samotném duelu Draci sice hezky útočili, jenže až příliš často zapomínali na zadní vrátka a soupeř dokázal několikrát zahrozit do otevřené obrany, dva góly dokonce Šumperk inkasoval při vlastní přesilovce.

Zřejmě klíčový moment, jenž nasměroval domácí za výhrou, se odehrál těsně před polovinou hry, kdy měli Draci výhodu dlouhé početní výhody pět na tři, v níž odskočili do náskoku 5:3 a těsně před druhou přestávkou přidali v další přesilovce šestou trefu.

V 51. minutě sice ještě hosté využili jednu z mezer v obraně soupeře a snížili na 6:4, Draci však vzápětí kontrovali a zápas dotáhli do úspěšného konce.

„Na nás bylo vidět, že hrajeme po dlouhé době zápas. Naše hra nebyla dobrá, přestože jsme dávali góly, dělali jsme hrozné chyby, které vyplývaly z naší nedisciplinovanosti, všichni hráči si na ledě dělali, co chtěli a soupeř nás za to trestal," řekl trenér Draků Kamil Skoumal.

„Zápas jsme si zbytečně zkomplikovali sami, když jsme se dvakrát nechali vyloučit do třech. Při oslabeních jsme dnes inkasovali čtyři góly, to je hlavní příčina, proč jsme nebyli úspěšní," vypočítává důvody prohry trenér Rožnova Petr Tejkl.

„Přestože má Šumperk bezesporu své kvality, při hře pět na pět jsme si herně nevedli zase tak špatně, ale jak říkám, doplatili jsme na naše hloupá vyloučení, to se potom těžko vyhrává," doplnil rožnovský kouč.

HK Hokej Šumperk 2003 – HC Rožnov pod Radhoštěm B 7:4 (3:1, 3:2, 1:1)

Branky: 5. Peška (T. Malý), 10. Fryč (Prokopec, Šula), 13. Fischer (Šula), 27. T. Malý (Šula), 28. T. Malý (Peška), 38. Šula (Fischer), 53. Kovář (Kužílek, Horváth) – 8. K. Kitzberger (S. Kitzberger, Mičulka), 25. Valentík (Fiala), 34. Mikuda (Fiala), 51. Mičulka. Vyloučení: 6:6, navíc Fryč (Šumperk) osobní trest 10 minut a trest do konce utkání – Kocurek (Rožnov B) trest 5 minut plus do konce utkání. Využití: 4:1. V oslabení: 0:2. Rozhodčí: Nazad – Kučera, Skokánek. Diváci: 89.
Šumperk: Misiorz – Fryč, Kovář, Zacpálek, Rulíšek, Navrátil, Havlík – Šula, Prokopec, Fischer – Peška, Kobza, T. Malý – Hlavsa, M. Žálčík, Horváth – Kužílek. Trenér: Kamil Skoumal.
Rožnov B: Dobřanský – Valentík, Kocurek, Vajda, Golasovský, Fryšara – Mikuda, Fiala, Mičulka – Kopáč, Švajda, Hammalter - K. Kitzberger, S. Kitzberger. Trenér: Petr Tejkl.