A jestli je v soutěži celek, proti němuž se Šumperku tradičně daří, pak je to právě držitel dvanácti titulů z dob bývalého Československa.

Jihlava totiž patří k těm málo prvoligovým klubům, se kterými má celek pod hlavičkou společnosti Hokej Šumperk 2003 vyrovnanou bilanci.

V této éře se Draci s Duklou potkali dohromady v deseti zápasech, ve kterých pětkrát zvítězili a pětkrát prohráli.

„Na nějakou bilanci se ale nemůžeme ohlížet,“ varuje trenér Draků Radek Kučera. „Jihlava má nesmírně silný mančaft, což opět letos potvrzuje svým postavením v tabulce, mají výbornou první lajnu, dobře bruslí, nesmíme proti nim nic podcenit,“ říká dále šumperský lodivod.

„Každopádně teď hrajeme doma a chceme využít výhody našeho ledu, kde se nám daří. Věřím, že nám pomohou i diváci. Zřejmě to však bude úplně jiný zápas než ten ze začátku sezony. Soupeř teď ví, co hrajeme a určitě se na nás dobře nachystá,“ míní Kučera.

Letošní první vzájemné měření sil skončilo v polovině září domácí výhrou Draků 3:1, kdy hattrickem zničil favorizovaného protivníka kanonýr Michal Velecký.

V odvetě však Šumperk padl na Horáckém zimním stadionu vysoko 3:7, když nezvládl třetí třetinu, ve které čtyřikrát inkasoval.

Oba celky pak budou mít v rámci aktuálního 28. kola co napravovat. Jihlava naposledy prohrála 1:2 v Berouně a Šumperk i přes statečný výkon podlehl na hřišti Havlíčkova Brodu 2:4.

Hosté navíc v Šumperku zakončí svou sérii tří venkovních zápasů v řadě, kterou odstartovali výhrou v Olomouci 2:1 po nájezdech a rozhodně se nebudou chtít vrátit po delší době domů jen s těmito dvěma získanými body.

Draci však tento rok před vlastními fanoušky zatím válí. Mezi prvoligovými mantinely v minulosti spíše jen trápící se celek během dosavadního ročníku doma prohrál v normální hrací době jen dvakrát (s Pískem a Ústím nad Labem).

„Snad naši parádní bilanci doma potvrdíme. Doufám, že nás fanoušci přijdou povzbudit v co největším počtu, třeba jako nedávno s Olomoucí,“ přeje si kapitán Draků Aleš Holík.

Do utkání proti Jihlavě by měl Šumperk nastoupit v téměř kompletním složení, když otazník visí pouze nad startem útočníka Michala Hlinky, jenž vinou nemoci vynechal poslední utkání s Havlíčkovým Brodem.

„Pokud bude Michal zdravý, bude k dispozici Šumperku a měl by znovu nastoupit v našem dresu,“ říká Radek Kučera na adresu hráče, který je v Šumperku na střídavé starty z extraligových Vítkovic.

Střetnutí Salith Šumperk versus HC Dukla Jihlava se hraje ve středu 30. listopadu od 18 hodin na zimním stadionu v Šumperku.

Dosavadní vzájemné zápasy (pod hlavičkou společnosti Hokej Šumperk 2003)

Sezona 2007/2008: Salith Šumperk – Dukla Jihlava 3:1, 2:3, 1:4, 3:1
Sezona 2009/2010: Salith Šumperk – Dukla Jihlava 6:5, 6:5 p, 0:6, 2:4
Sezona 2011/2012: Salith Šumperk – Dukla Jihlava 3:1, 3:7

tabulka