I nadále tak celek Salithu zůstává v soutěži na dně tabulky se ziskem dvanácti bodů, stejně jako předposlední Havířov, který v rámci 14. kola podlehl Berounu.

Šumperk se na jihu Čech připravil o dobrý výsledek zejména dost mizernou hrou, kterou produkoval téměř polovinu utkání a také častými vyloučeními.

Stává se pomalu tradicí, že Draci se vzpamatují teprve tehdy, až když prohrávají výrazným rozdílem, Tábor bohužel nebyl výjimkou.

„Měli jsme laxní vstup do zápasu a v první dvacetiminutovce nás soupeř přehrával. K tomu tři vyloučení a nedostali jsme se tak do tempa. Faulů jsme se ale dopustili i ve druhé části a Tábor postupně odskočil až na tříbrankové vedení,“ konstatoval smutně trenér Draků Svatopluk Číhal.

Hosté sice tentokrát odvrátili hrozící debakl a stačili se vrátit do utkání snížením na 3:2, bohužel jejich radost však příliš dlouho netrvala, neboť o chvíli později inkasovali při vlastní početní výhodě počtvrté.

„Nám se sice podařilo zkorigovat na rozdíl gólu, jenže v době, kdy máme převahu a tlak, namažeme protivníkovi ve své přesilovce do brejku, kterým potrestá naši chybu. Tohle byl zlomový moment zápasu,“ dodal Číhal.

Definitivní podobu výsledku dal Tábor 30 vteřin před závěrečnou sirénou, kdy zpečetil své vítězství střelou do opuštěné klece při šumperské power play.

Asistenci u poslední trefy pondělního duelu si připsal juniorský brankář Pavel Francouz, táborská posila z extraligové Plzně.

Šumperku pak nebyly nic platné ani dva kanadské body kapitána Jiřího Haška, který si tímto upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče Draků.

Poprvé pak za celek Salithu nastoupil třinecký útočník Erik Hrňa, jenž doposud oblékal dres Havířova.

HC Tábor – Salith Šumperk 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky: 15. Kotaška (Šperger), 22. Nedorost (Kotaška, Mertl), 28. Červený (Poživil), 46. Mertl, 60. Havran (Francouz) - 32. Hašek (Antonovič, Brynecký), 43. Antonovič (Hašek). Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 2:1. Rozhodčí: Kubíčík - Skopal, Reich. Diváci: 1240.
Tábor: Francouz - Kudrna, Černý, Kotaška, Poživil, Kanov, Lukáč, Havran – A. Padělek, I. Padělek, Stejskal -Štrba, Nedorost, Šperger - Kocar, Kuchejda, Matušík -Mrkvička, Červený, Mertl – Rod.
Šumperk: Hylák - Vosátko, Ondráček, T. Sedlák, Chatrnúch, Rimmel, Zukal, Novajovský – Brynecký, Hašek, Vymazal – Z. Sedlák, Hulva, Pekr – Meluzín, Podešva, Antonovič – Orsava, Noga, Janečka – Hrňa.