Středeční utkání poté sledoval jako čestný host trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha, jenž se zároveň postaral o úvodní čestné buly tohoto duelu.

Draci začali jako jasný favorit dobře a v úvodu se hrálo prakticky na jednu bránu, jenže domácí se dost trápili v zakončení a hned zkraje hry je pak střelecky nenastartovala ani přesilovka při vyloučení exšumperského Lukáše Králíka.

Hosté naopak paradoxně ze své první vážnější akce otevřeli skóre. Ještě do konce první třetiny se přesto podařilo Šumperku srovnat krok díky trefě Daniela Hrocha, ale již v těchto chvílích bylo patrné, že k bodovému úspěchu tentokrát povede hodně trnitá cesta.

Na začátku druhé třetiny následně ujel sám na gólmana kanonýr Draků Daniel Vachutka, jenže jeho oblíbená klička mu nevyšla.

Později Šumperk pykal za nekázeň a Nový Jičín měl k dispozici půlminutovou početní výhodu pět na tři, ale naložil s ní dost mizerně.

V pokračující klasické přesilovce totiž hostům ujel do brejku Jan Milfait a nekompromisně zavěsil pod břevno. Těsně před druhou pauzou pak orazítkovali hosté z Nového Jičína břevno šumperské klece.

Drakům se povedl nástup do třetího dějství, když ve 42. minutě Jakub Řezáč zajistil svým barvám dvougólový náskok.

Ale hosté stačili o několik chvil později v rozmezí pouhých 69 vteřin srovnat krok na 3:3 a začínalo se tak od nuly.

V 52. minutě měli Draci velkou šanci znovu odskočit, neboť hráli přes minutu a půl trvající přesilovku pět na tři, ve které však předvedli totální zmar, kdy se pomalu ani nedostali do pásma.

Nervózní duel následně vyvrcholil pěstní potyčkou dvou třiapadesátek, šumperského Drtila a novojičínského Tomečka.

A když potom domácí Daniel Spratek těsně před koncem normální hrací doby neuspěl z brejku se svým blafákem, muselo se prodlužovat.

Nastavení ukončila v čase 61:43 povedená šumperská souhra, na jejímž konci byl Adam Kofroň, jenž pohotově trefil odkrytou bránu, kdy se jinak vynikající gólman Nového Jičína Daniel Šimonů nestačil včas přemístit.

„Byli jsme dnes jednoznačně lepším mužstvem, ale dnes se to bohužel spojilo s nekázní a nervozitou, proto ten zápas nevypadal úplně ideálně. Musíme se z toho oklepat. Tentokrát nám to nelepilo, pak jsme byli podráždění a dělali chyby, trestuhodně jsme soupeře nechali srovnat na tři tři. Dvou bodů si proto nesmírně cením,“ okomentoval ve zkratce utrápenou výhru kouč Draků Martin Janeček.

Draci Šumperk – HK Nový Jičín 4:3 PP (1:1, 1:0, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Hroch (Gewiese, Spratek), 28. Milfait (Gewiese), 42. Řezáč (Gewiese), 62. Kofroň (Spratek, Gewiese) – 9. Finsterle, 48. Králík (Macuh, Krutil), 49. Plitko (Macuh, Palička). Rozhodčí: Šudoma – Rychlý, Pospíšil. Vyloučení: 6:11, navíc Králík (Nový Jičín) 10 minut osobní trest, bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1090.

Šumperk: Wanecki – Drtil, Sedlák, Kabelka, Gewiese, Haloda, Řezáč, Plhal – Jaroš, Milfait, Vachutka – Kofroň, Spratek, Hroch – Krejčiřík, Antonov, Pokorný – Horký, Muller, Scheuter – Urban. Trenér: Martin Janeček.