Necelé tři týdny po skončení sezony už znají šumperští hokejisté jméno trenéra, který je povede v příštím ročníku druhé ligy.

Bude jím Martin Janeček.

Trenérskou kariéru nastartoval pětačtyřicetiletý sympaťák jako asistent trenéra mládeže v Prostějově a vedl mládež Českých Budějovic.

V minulosti tento lodivod působil také u mládežnických týmů Havířova. Poté vedl i mužský tým letošního účastníka Chance ligy.

Zkušenosti má i z extraligy, kde plnil roli asistenta v pražské Spartě. Loňskou sezonu strávil u konkurenta Draků v Opavě.

Vladimír Velčovský, ředitel klubu Draci Šumperk.
Drakům venku chyběla houževnatost, míní Velčovský. Přijde nový trenér

Jako hráč si Janeček zahrál extraligu v barvách Vsetína a Znojma. Většinu kariéry však strávil v první lize, kde oblékal dresy Prostějova, Olomouce, Přerova a Sarezy Ostravy.

„Martina Janečka jsme měli vyhlédnutého pro situaci, kdybychom v budoucnu řešili pozici hlavního trenéra, což nyní nastalo. Je to trenér, který vyznává moderní pojetí hokeje, má velké zkušenosti s prací u mládeže, přitom zároveň nasbíral důležité zkušenosti s mužským hokejem. K potřebné sportovní kvalifikaci a zkušenosti má vynikající analytické a komunikační schopnosti, a to jak směrem dovnitř klubu, tak směrem k médiím a obecně k veřejnosti," představil nového kouče pro web Draků ředitel klubu Vladimír Velčovský.

Zároveň Velčovský prozradil svá nejbližší očekávání.

„Trenér si nyní musí vybrat hráče, ze kterých postaví konkurenceschopný tým a komplexně zajistit přípravu na mistrovskou sezonu,“ nastínil změny v kádru, které Velčovský avizoval již po skončení sezony.

„Věřím, že je pro náš klub tou nejlepší volbou. Zároveň se hledá jeho širší forma spolupráce a zapojení v HK Mladí Draci. Tímto v Šumperku všichni věříme, že nové a těsnější pojetí spolupráce přinese prospěch a úspěchy celému místnímu hokeji,“ dodal Velčovský.

Trenér Jozef Zavadil
Trenér Zavadil: Chci pro kluky první místo, pro sebe spokojenost nepotřebuji