Na úvodní změnu skóre se poté čekalo téměř do poloviny třetí třetiny, do té doby byli lepším mužstvem hosté, ale dlouho ztroskotávali na bezchybném Miroslavu Svobodovi v bráně Draků.

Těsně před polovinou zápasu však měl obrovskou možnost otevřít skóre Šumperk, když ve 29. minutě při vlastním oslabení ujel Tomáš Brunec, jenž byl faulován do obličeje a led opustil s krvavým šrámem.

Rozhodčí bez váhání odpískal proti Jihlavě trestné střílení, navíc provinilec hostů Karol Korím vyfasoval pět minut a trest do konce utkání.

K nájezdu se pak rozjel Tomáš Sedlák, ale jeho pokus o blafák gólman Jihlavy zlikvidoval.

„Kdyby z této akce byl gól a vedli jsme, zápas se možná vyvíjel jinak," posteskl si kouč Draků Radek Kučera.
Bezbrankové skóre tak nakonec zlomil teprve ve 48. minutě Aleš Jergl, kterému hodně pomohl nečekaný odraz puku od mantinelu.

Obrovskou možnost vyrovnat měl necelých pět minut před závěrem Michal Popelka, když ujížděl zcela sám na Ritticha, bohužel pro domácí přestřelil.

Znovu tak zafungovalo otřepané rčení: nedáš, dostaneš. Z následného protiútoku totiž pojistil náskok Jihlavy Jan Semorád ranou ze druhé vlny.

Za stavu 0:2 přesto zkusila domácí střídačka power play a v čase 59:34 se dokonce Drakům podařilo zásluhou Patrika Moskala snížit, gól nejproduktivnějšího šumperského hokejisty ale přišel pro domácí až příliš pozdě.

„Měli jsme ospalý vstup do zápasu a dostávali jsme se pod tlak, ve druhé třetině můžeme litovat několika nevyužitých šancí, pak inkasujeme po nešťastném odrazu od mantinelu. Následně jsme otevřeli hru, jenže jsme si zase nepohlídali volného hráče a soupeř zvýšil svůj náskok," okomentoval ve zkratce utkání šumperský trenér Radek Kučera.

„Sice jsme začali dobře, ale z těch šancí jsme nedali góly. A ve třetí třetině to bylo o tom, že kdo dá gól, vyhraje," prozradil trenér Jihlavy Petr Vlk.

„Domácí gólman chytal dobře, ale osmdesát procent střel na něho bylo tak lehkých, že bych jeho výkon zase nevynášel. Teď nás čeká večeře a pak spát, ale že bychom kluky na pokojích kontrolovali, jestli mají večerku, tak to ne, důvěřujeme jim," dodal Petr Vlk.

Středeční utkání začíná v 18.00 hodin.

Salith Šumperk – HC Dukla 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky: 60. Moskal (Žálčík, Sedlák) – 48. Jergl (Semorád, Důras), 56. Semorád (Jergl, Čáp). Vyloučení: 7:7, bez využití, navíc Korím (Jihlava) 5 minut a trest do konce utkání, Diviš (Jihlava) osobní trest 10 minut. Nejlepší hráči zápasu: Svoboda – Jergl. Rozhodčí: Šutara – Černý, Rampír. Diváci: 1138.
Šumperk: Svoboda – Bail, Holík, Novotný, Gewiese, Drtil, Slavík, Prokop, Sedlák – M. Haas, Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, R. Haas, Popelka – Vachutka, Rimmel. Trenér: Radek Kučera.
Jihlava: Rittich – Kaláb, Korím, Dobrovolný, Čáp, Čermák, Šidlík, Schejbal – Čachotský, Zeman, Diviš – Důras, Semorád, Jergl – Březina, Melenovský, Seman – Kuřítko, Malec, Prokš. Trenér: Petr Vlk.