Poprvé od 18. října minulého roku tak Draci uspěli za tři body na ledě soupeře, navíc mimo své mantinely vyhráli podruhé v řadě, což je pro celek Salithu v 1. lize skutečnost takřka nevídaná.

Proti Horácké Slavii, která bojuje o umístění v elitní čtyřce, Šumperk většinu sobotního zápasu vedl a domácí poté jen marně dotahovali náskok protivníka, jenž pro změnu usiluje o účast v předkole play off.

Na začátku druhé části vedli hosté po trefách Alešů Staňka a Holíka již dvoubrankovým rozdílem, jenže pouhých 28 vteřin po dělovce šumperského kapitána snížil Lukáš Havel na 1:2 z pohledu domácích.

Později Třebíč propásla slibnou šanci na vyrovnání, aby z následného přečíslení dva na jednoho udeřil Lukáš Žálčík, který tak zaokrouhlil svoji dosavadní střeleckou bilanci na dvacet gólů.

Ještě před druhou přestávkou se však domácí dostali opět na dostřel, když přesilovku Horácké Slavie využil její kapitán David Dolníček – 2:3.

Zřejmě rozhodující moment střetnutí se následně odehrál po necelé půlminutě třetího dějství, kdy při vlastním oslabení upláchl třebíčské obraně na pravém křídle volný Karel Plášek a hosté znovu odskočili.

Ve 48. minutě sice Třebíč snížila po teči Václava Jaroše, tentokrát si ale Draci vítězství ze hřiště protivníka vzít nenechali.

Oproti předešlým zápasům se tentokrát Šumperku dařilo v přesilovkách a právě druhá využitá výhoda, ve které se v 54. minutě trefil Marek Haas, definitivně pro hosty zpečetila zisk tří bodů. Nic na konečném výsledku nezměnila ani závěrečná hra Třebíče bez brankáře.

„Dnes nám vyšly přesilovky, ale podařilo se nám skórovat i v oslabení. Navíc bylo obrovsky důležité, že jsme konečně dali ten první gól my, potom se nám hrálo daleko lépe," prozradil úvodem trenér Draků Radek Kučera.

„Tým musím pochválit, všichni bojovali, každý si plnil na ledě své úkoly a nakonec se dostavil výsledek, tyto tři body jsou pro nás ve světle ostatních výsledků nesmírně cenné," dodal šumperský kouč.

I přes cenný úspěch zůstávají Draci nadále jedenáctí, neboť Ústí nad Labem, jejich hlavní konkurent v boji o desátou pozici, zvítězilo v Havířově také 5:3.

Další utkání 1. ligy sehraje Šumperk hned v pondělí 26. ledna, kdy od 18 hodin přivítá na svém ledě poslední tým tabulky HC Rebel Havlíčkův Brod.

SK Horácká Slavia Třebíč – Salith Šumperk 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Branky: 21. Havel (Raška, Řípa), 38. Dolníček (Bartoň, Erat), 48. Jaroš (Šaur) – 16. Staněk (Gewiese, Moskal), 21. Holík (Plášek, Velecký), 31. Žálčík (Staněk, Moskal), 41. Plášek (Holík, Bail), 54. M. Haas (Holík, Bail). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 42:27. Rozhodčí: Kopeček – Reich, Polák. Diváci: 1740.
Třebíč: Falter – Bartoň, Bilčík, Zdráhal, Janáček, Přibyl, Šaur – Pekr, Dolníček, Erat – Havel, Raška, Řípa – Paták, Králík, Jaroš – Kadela, Juráň, Beneš. Trenér: Jiří Mička.
Šumperk: Svoboda – Holík, Drtil, Gewiese, Sedlák, Slavík, Novotný, Bail – Velecký, Plášek, M. Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Popelka, Bláha, Brunec – Vachutka, R. Haas, Rimmel. Trenér: Radek Kučera.