Navzdory výhře a srovnání stavu semifinále zůstala modro-žlutým pachuť na jazyku. Zdravotní stav mužstva před klíčovým pátým střetnutím totiž není ideální. Do úterní vřavy od začátku nezasáhl kapitán Tomáš Sedlák, v jejím průběhu pak odstoupili útočník Lukáš Králík a brankářská jednička Vlastimil Lakosil.

„Co na to říct. S deseti hráči k dispozici je z toho cirkus na kolečkách,“ žehral lodivod Draků Jozef Zavadil. „Zatím nevypadá, že by kluci, kteří dnes chyběli, měli být pro čtvrteční zápas připraveni. Musím ale borcům poděkovat, předvedli heroický výkon.“

Není divu, že slovenský trenér svěřence chválil. Už po dvaceti minutách partie vedli nad Drtiči 4:2, postupně svůj náskok ještě rozšiřovali. Před závěrečným dějstvím drželi Severomoravané na hokejkách luxusní vedení 7:3. Ve 24. minutě však gólmana Lakosila vystřídal náhradník Svoboda. Maskované muže vyměnili i hosté.

„Byli jsme dvě a půl třetiny pod tlakem, což ale není vzhledem k naší situaci na soupisce překvapivé. Drtiči proti nám budou doma v obrovské výhodě, ale stát se samozřejmě může vše. Chceme i s oslabenou sestavou bojovat,“ měl jasno Zavadil.

Šumperská fotbalová mládež vybojovala na pražském turnaji Pikatec Tours 2018 první místo.
Šumperští mladíci ovládli fotbalový turnaj v Praze

Rozhodne čtvrtek

Jihomoravané závěr čtvrtého měření sil zdramatizovali, na 7:5 upravili Jan Sedlák a Daniel Vaněk. Víc už parta kouče Romana Čechmánka nestihla. K tomu domácí nezužitkovali několik samostatných úniků, rozdíl ve skóre mohl být klidně výraznější. Dvěma góly se v duelu prezentoval odchovanec Vladimír Cink

„Dnes nám hrálo do karet, že jsme využívali spoustu šancí. Ačkoli nás soupeř přestřílel, nepomohlo mu to. Ve čtvrtek ráno ještě absolvujeme rozbruslení, pojedeme do Hodonína a uvidíme, jak dopadneme,“ uzavřel šumperský stratég.

Pátý a rozhodující mač druholigového finále mezi Hodonínem a Šumperkem je na programu ve čtvrtek 22. března od 18 hodin.

Draci Šumperk – SHK Hodonín 7:5 (4:2, 3:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Králík, 9. Šťáva (Půhoný, Gewiese), 13. Cink (Králík), 20. Schejbal (Šťáva), 25. Kovařík (Vymazal), 35. Vachutka (Králík), 40. Cink (Půhoný) – 5. Jurča (Vaněk), 18. Kadlec (Hajný), 32. Charvát (Kadlec), 45. Sedlák J. (Mojžíš), 55. Vaněk (Hladiš). Rozhodčí: Dědek, Held – Bubela, Zedník. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 780.

Šumperk: Lakosil (24. Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Gewiese, Řezáč – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.

Hodonín: Kotvan (21. O. Haloda) – Sedlák J., Kužílek, Mojžíš, Haloda M., Kobylík, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Hajný, Matějka, Peš, Sajdl, Matula, Jurča, Peška, Černohous, Kadlec, Vaněk. Trenér: Roman Čechmánek.