Tím pádem je jisté, že severomoravský tým nepostoupí automaticky do semifinále, toto privilegium mají zajištěno dva nejlepší.

Draci ale s Hodonínem nezačali špatně. Běžela teprve 5. minuta hry, když Michal Vymazal projel celým útočným pásem a luxusním bekhendovým zakončením otevřel skóre.

Domácím fanouškům však pokazil náladu hned zkraje druhé třetiny Petr Jurča. Střelec Hodonína a odchovanec šumperského hokeje u tyče dorazil puk za bezmocného brankáře Lakosila.

„Dali jsme gól na 1:0, ale pak kluci začali zbytečně bláznit, najednou nás soupeř přebrusloval,“ mrzelo trenéra Draků Jozefa Zavadila. „K tomu nás opustilo štěstí, nedáváme góly. Chceme se trefovat do prázdné brány, ale to vždycky nejde.“


Jihomoravané si s koncem druhé části dokonce nesli do kabiny těsné vedení, jejich druhou trefu přidal po dorážce vlastní střely Dominik Matula. Když se navíc deset minut před poslední sirénou prosadil z nepřehledné situace na brankovišti bývalý kapitán Šumperku Jan Matějka, vypadalo to se žluto-modrými zle.

Draky vrátil zpátky do zápasu brankou na 2:3 Lukáš Králík, víc ovšem nestihli. Brzy totiž Lakosila překvapil svým druhým zásahem Jurča. Tři ze čtyř hodonínských gólů tak vstřelili šumperští odchovanci.

„Musím přiznat, že soupeř byl lepší než my. Dá se s nimi určitě hrát, ale ne takhle. V tuto chvíli víme, že půjdeme do play-off ze třetího místa a bude třeba se připravit, že případné semifinále začneme venku,“ pokračoval Zavadil.

Šumperským moc nešly ani přesilovky, přestože z jedné udeřili. „Pořád je cvičíme. Ale přijde zápas a hráči vymýšlí zbytečné složitosti. Kolikrát se mi až točí hlava, musíme početní výhody zjednodušit,“ tušil kouč domácích.

Hodonín si výhru ze Šumperku odváží vůbec poprvé v sezóně. Utkání nedohrál obránce Jakub Ďurkáč, jenž má problémy s třísly. Příští duel Draci sehrají ve středu 21. února na ledě poslední Opavy. Jejich čtvrtfinálovým soupeřem bude buď Kopřivnice, nebo Valašské Meziříčí.

Draci Šumperk – SHK Hodonín 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Vymazal (Půhoný, Sedlák), 53. Králík – 22. Jurča (Matějka), 39. Matula (Sajdl, Peš), 50. Matějka (Kužílek, Černohous), 54. Jurča (Černohous). Rozhodčí: Cabák – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0.
Šumperk: Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč, Sedlák T. – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fisher, Vymazal, Cink, Ostřanský.
Hodonín: Kotvan – Sedlák J., Kužílek, Mojžíš, Kobylík, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Hajný, Matějka, Peš, Sajdl, Matula, Jurča, Peška, Černohous, Kadlec, Vaněk.