Domácí se na začátku třetí části vzchopili a prchli do vedení, jenže o svém vítězství stejně rozhodovali až těsně před koncem. Drama zvládli a po výhře 2:1 odskočili druhému místu 2. ligy – skupiny Východ už na osm bodů.

„Jednoznačně to dnes nebyl pěkný hokej. Uvědomovali jsme si důležitost utkání a oba týmy hrály takříkajíc o šest bodů,“ bilancoval střetnutí s Bobry trenér Šumperku Jozef Zavadil. „Abych pravdu řekl, mužstvo hrálo katastrofálně, především první třetina byla hrozná,“ lamentoval zkušený kouč.

A měl pravdu. Více než polovinu hrací doby celky nenabídly žádné pohledné akce. Stejně tak vysílaly na branky málo nebezpečných zakončení. Během prostřední části už sice gólmani řešili více problémů, hokejky Draků i Bobrů ale svazovala nepřesnost.

„Dvě minuty bojujeme o puk v rohu a stejně ho pro sebe nedokážeme získat, nebo aspoň narazit soupeře na mantinel,“ mrzelo Zavadila. „Nacvičujeme to všechno na tréninku, ale stejně pak v zápase děláme chyby. Každopádně musím být i trošku shovívavý, protože aktuálně hrajeme vesměs na čtyři obránce.“

Skvělý pas Vorobjova

Změnu ve skóre zařídil až na sklonku 45. minuty šumperský útočník Dominik Pokorný, který poslal puk do sítě odrazem o vzdálenější tyč. Využil pohledné nahrávky Milana Ostřanského, jenž do hry naskočil až ve třetí části. Do té doby zahříval lavičku. Jenže Valaši zanedlouho ztrátu dohnali.

Tři body přesto zůstaly pod vrcholky Jeseníků. Draci zachránili letos už poněkolikáté domácí bitvu za minutu dvanáct. Přesněji tedy v čase 57:26. Navrátilec do sestavy Dmitrij Vorobjov nádherným pasem z rohu vybídl ke skórování Ivana Ďurače, který se nemýlil zakončením po ledě. Šumperk náskok udržel a slavil třetí výhru v řadě.

„Vorobjov tři týdny nestál na bruslích a přijel zpátky z Ruska až dnes v noci. Můžeme být rádi, že nám takto pomohl,“ těšilo Zavadila. „Nemohl jsem ho postavit dříve než ve třetí části, protože dlouho netrénoval, proto do hry zasáhl až na konci,“ vysvětlil.

Draci s osmibodovým náskokem vedou 2. ligu – skupinu Východ, příští zápas je čeká už v sobotu 8. prosince. Na domácím ledě přivítají David Servis České Budějovice.

DRACI ŠUMPERK – HC Bobři Valašské Meziříčí 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 45. Pokorný (Ostřanský, Vaněk), 58. Ďurač (Vorobjev, Řezáč) – 53. Dvořák (Vaněk, Weintritt). Rozhodčí: Kašík – Bubela, Zedník. Vyloučení: 5:6, navíc Seidler (VAL) osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 670.

Šumperk: O. Haloda – Vaněk, Gewiese, Drtil, Šíp, M. Haloda, Řezáč, Sedlák, Blecha – Pokorný, Romančík, Krejčířík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.

Valašské Meziříčí: Šurý – Ostrčil, Baroš, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Brunec, Paťava, Vaněk, Raška, Pořický, Seidler, Andris, Kuchařík, Dovářk, Martiník, Daněk, Dalajka. Trenér: Jiří Weintritt.