Navíc se zdá, jako by Salithu po parádním vstupu do soutěže trochu zvlhnul střelecký prach. Ve zmíněných třech posledních duelech dal Šumperk pouhé čtyři góly.

Při středečním střetnutí na poloprázdném zimním stadionu v Kotlině pak hosté doplatili na špatný začátek, kdy v rozmezí necelých dvou minut inkasovali dva slepené góly a ve zbytku hry již marně dotahovali manko.

V polovině první třetiny sice při přesilovce snížil sváteční střelec Martin Novotný, pro kterého to však byla letos již druhá trefa, těsný stav ale poté domácí dlouho kontrolovali.

Šumperk měl obrovskou možnost srovnat krok zkraje druhé části, kdy soupeř byl za zalehnutí puku v brankovišti potrestán trestným střílením, jenže Michal Velecký svůj nájezd neproměnil.

Naopak v polovině zápasu přidali Rebelové třetí gól, když díky početní výhodě odskočili znovu do dvougólového trháku. Během třetího dějství domácí definitivně zpečetili svůj premiérový tříbodový zisk gólem na 4:1.

V čase 58:23 sice ještě stačil zkorigovat vývoj nejlepší střelec Draků Lukáš Žálčík, bohužel pro hosty jeho trefa přišla až příliš pozdě.

Nic na výsledku nezměnila ani závěrečná snaha Šumperku při hře bez brankáře. Po devátém kole 1. ligy tak celek Salithu klesl na devátou příčku tabulky.

„Dnes jsme nehráli dobře, zejména ve hře dopředu jsme byli docela jaloví. Hodně nás brzdila i častá vyloučení, k tomu jsme v zápase vyfasovali i dvě desítky a jeden trest do konce utkání," uvedl krátce trenér Draků Radek Kučera.

Jeho tým se v Kotlině představil bez klíčového obránce Tomáše Sedláka, jehož do hry nepustilo naražené koleno, opět nenastoupil ani útočník Daniel Vrdlovec, jenž má potíže s třísly.

HC Rebel Havlíčkův Brod – Salith Šumperk 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky: 8. Kotaška (Endál, Sedláček), 9. Kuchta (Milfait, R. Staněk), 33. Babka (Maliník, Pavlíček), 46. Endál (Zucker) – 11. Novotný (Vávra), 59. Žálčík (Moskal, A. Staněk).  Vyloučení: 8:7, navíc Troliga (Havlíčkův Brod) – A. Staněk (Šumperk) oba osobní trest 10 minut, Berger (Šumperk) osobní trest 10 minut a do konce utkání.  Využití: 1:1. Střely na branku: 32:41. Rozhodčí: Jachoutek – Štětina, Kreuzer. Diváci: 495.
Havlíčkův Brod: Svoboda – Kolář, Pavlíček, Semrád, R. Staněk, Zítka, Kotaška, Sedlák, Piegl – Rousek, Maliník, Babka – Zucker, Endál, Sedláček – Micka, Troliga, Půlpán – Milfait, Kuchta, Kopta. Trenér: Miroslav Barus.
Šumperk: Koutský – Holík, Drtil, Dietz, Gewiese, Novotný, Slavík, Starý – Haas, Velecký, Plášek – A. Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Berger, Vávra – Cink, Vachutka, Kužílek. Trenér: Radek Kučera.