Opět se tak pasovali do smutné role mužstva, na kterém se ostatní soupeři chytí, pokud mají krizi. Severočeši v předchozích čtyřech duelech nebodovali, proti Salithu se však mohou radovat z vítězství, když otočili výsledek.

Daleko lépe totiž odstartovali úvodní duel po vánoční pauze hráči Šumperku a jako první se ujali vedení díky využité početní výhodě.

V 11. minutě se do kotouče mezi kruhy opřel nejlepší střelec Draků Lukáš Žálčík a střelou k tyči otevřel skóre. Po hříchu to ale nakonec byl jediný zásah hostů v tomto klání.

Ještě do první přestávky se Kadani podařilo srovnat krok zásluhou šikovné teče Jakuba Nováka. Domácí tímto zásahem také využili přesilovku.

Na začátku druhé třetiny šli Severočeši do vedení, další přesilovkový gól tentokrát pro domácí zařídil zkušený kanonýr a bývalý hokejista Pardubic či Ústí Martin Šagát.

Šumperku poté příliš nevyšel ani nástup do třetího dějství a ve 46. minutě hosté potřetí inkasovali v oslabení, když domácí výhodu využil díky důrazu Jakub Trefný.

Ani poslední trefa sobotního střetnutí následně nepadla při klasické hře pět na pět.

Za stavu 3:1 pro domácí se Drakům naskytla pět minut před koncem normální hrací doby výhoda přesilovky při vyloučení Tona, jenže Kadaň stačila skórovat i při vlastním oslabení, při kterém ujela zkušená dvojice Petr Jíra a Jiří Charousek, jenž doklepl puk za Zelenkova záda a dal výsledku definitivní podobu.

Na konečném skóre pak nic nezměnila ani obrovská šance šumperského Daniela Vachutky, který v samotném závěru tváří v tváři kadaňskému gólmanovi trefil pouze jeho beton.

„Zápas jsme dobře začali, šli jsme do vedení, jenže po vyrovnání soupeře jsme najednou přestali hrát a domácí vývoj otočili. Když už jsme se dostávali do tlaku, tak inkasujeme na 3:1 a je po zápase," konstatoval smutně trenér Draků Radek Kučera.

„Jsem hodně zklamán hlavně z přístupu některých starších hráčů, opravdu to nechápu, takové rozdíly mezi domácími a venkovními zápasy," dodal smutně šumperský kouč.

SK Kadaň – Salith Šumperk 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 8. J. Novák (Szathmáry), 23. Šagát (Szathmáry, L. Novák), 46. Trefný (Šagát, L. Novák), 56. Charousek (Jíra, Pavlas) – 11. Žálčík (Sedlák, Moskal). Vyloučení: 5:6, navíc Charousek (Kadaň) osobní trest 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:18. Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Kokrment. Diváci: 380.
Kadaň: Mouček – Tejnor, Pavlas, Mazanec, Opalek, Trefný, Szathmáry, Lehnert – Ton, Charousek, Jíra – Šagát, Kůs, Hlava – J. Novák, L. Novák, Račuk – Müller, Hammerbauer, Chrpa. Trenér: Jaroslav Beck.
Šumperk: Zelenka – Holík, Drtil, Starý, Sedlák, Novotný, Gewiese, Bail – M. Haas, Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – R. Haas, Popelka, Vachutka – Rimmel, Vrdlovec, Brunec. Trenér: Radek Kučera.