V obou třetinách se hostující tým prosadil a už to vypadalo, že Draci potvrdí roli favorita. Nejprve po chybě jednoho z píseckých hráčů otevřel skóre Čuřík a v prostředním dějství využil přesilovou hru Haloda.

Ve třetí třetině však Draci zápas nezvládli dohrát do úspěšného konce. Za domácí totiž začal úřadovat jejich nejproduktivnější hráč Jan Sýbek. Po třech a půl minutách dorazil kotouč, který poskakoval v brankovišti za Polívkova záda.

Deset minut před koncem zakončil přesnou střelou rychlé přečíslení a vyrovnal. Hattrick zkompletoval v 58. minutě. Sám tak zvládl utkání během patnácti minut zvrátit z 0:2 na 3:2.

Z posledních pěti gólů, které Písek Drakům vstřelil, dal čtyři právě tento útočník. Šumperští hokejisté si na něj budou muset dát pozor, protože v play-off se z píseckých neprosadil ještě nikdo jiný a stav série je 1:1. Vrátit se do vedení v sérii bude chtít Šumperk na vlastním ledě ve středu. Utkání začíná v 18 hodin.

IHC Písek – DRACI ŠUMPERK 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 44. Sýbek (Polata), 50. Sýbek, 58. Sýbek – 7. Čuřík (Urban), 31. Haloda. Stav série: 1:1.
Šumperk: Polívka – Tolokonnikov, Mojžíš, Urban, Gewiese, Haloda M., Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobyev, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.