Draci proti favoritovi neuspěli, Budějovice slaví poosmé v řadě

Šumperk – Hokejisté Šumperku nestačili v sobotním domácím utkání WSM ligy na favorizované České Budějovice. Jihočeši pak nakročili za ziskem tří bodů již během úvodního dějství.

12.12.2015

Draci (žluté dresy) proti Českým BudějovicímFoto: DENÍK/Miroslav Pergl

Draci sice začali poslední duel před reprezentační přestávkou aktivně, jenže z prvního gólu se hned ve 4. minutě radovali hosté.

Celek Salithu zachyboval na útočné modré čáře, Suchánek vyslal do brejku Michala Chovana, jenž perfektním blafákem překonal šumperského gólmana.

Poté se domácí hokejisté vlastními chybami dostávali pod tlak protivníka, který tak byl většinu času nastěhovaný před Miroslavem Svobodou a ze své převahy dokázal Motor udeřit i podruhé, když se prosadil David Kuchejda.

Šumperk si následně v první třetině vytvořil pouze jedinou opravdu vážnou šanci, tu však využil ke skórování. Jan Milfait obkroužil branku a jeho akci dokončil pohotovou dorážkou do odkryté klece Tomáš Fořt – 1:2.

V 18. minutě Petr Gewiese ostrou ranou prověřil českobudějovického gólmana, aby z protiútoku hosté odskočili do dvoubrankového trháku.

Puk do pásma zatáhl exšumperský Lukáš Žálčík a připravil gól pro zakončujícího Jakuba Babku.

Na začátku druhé třetiny se Šumperk musel bránit v oslabení, tuto situaci ale ustál a postupně srovnal hru a připravil si i několik slibných možností.

Těsně před polovinou duelu se například protáhl až do zakončení Tomáš Drtil, později musel David Gába řešit i další ošemetné situace.

Ve 35. minutě se naopak na druhé straně vyznamenal Miroslav Svoboda, který zasahoval proti dvojité šanci Lukáše Žálčíka.

Třetí část začala přesilovkou pro Draky, jenže ve výhodě Šumperk kromě dělovky Tomáše Drtila nic moc nevymyslel a naopak v ní málem inkasoval, když šumperský gólman lapil ránu Dušana Žovince.

Ještě v téže početní výhodě Salithu Jihočeši znovu faulovali a Draci hráli krátce pět na tři, ale opět bez kýženého efektu a podobně se jim vedlo i při pokračující klasické přesilovce.

Až 54. minutě z dorážky snížil důrazný Marek Haas, přesto se nakonec žádné drama nekonalo. Za pouhých čtrnáct vteřin totiž ujel po pravém křídle Jakub Babka a svou druhou trefou večera pojistil výhru favorita.

Ani za stavu 2:4 to však domácí lavička nezabalila a po time-outu zkusili Draci power play, ale při hře bez brankáře dal výsledku definitivní podobu Tomáš Nouza, pro kterého nebyl problém z hranice brankoviště trefit opuštěnou šumperskou klec.

„Budějovice byly dnes v rozhodujících momentech zápasu lepší a jen u nás potvrdily svou kvalitu, i když většinu gólů jsme jim prakticky darovali," prozradil k utkání Milan Mazanec, trenér Šumperku.

„My jsme tam měli docela dost šancí během druhé třetiny, bohužel jsme tam postrádali tu šikovnost, abychom dostali kotouč do branky," doplnil kouč Draků.

„Jsme rádi, že se nám podařilo prodloužit naši úspěšnou sérii, v Šumperku je to pokaždé nepříjemné, soupeř na vás vletí, ale pro nás bylo důležité, že se nám v první třetině podařilo odskočit o dva góly a zápas jsme i díky tomu zvládli," doplnil hodnocení sobotního klání asistent Českých Budějovic Radek Bělohlav, jehož svěřenci vyhráli již osmé utkání v řadě.

Salith Šumperk – ČEZ Motor České Budějovice

2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Fořt (Milfait, Vrdlovec), 54. Haas (Gewiese) – 4. Chovan (Suchánek), 11. Kuchejda (Straka, Nouza), 18. Babka (Žálčík, Švihálek), 55. Babka (Žálčík), 60. Nouza (Babka). Rozhodčí: Přikryl – Novák, Wesley. Vyloučení: 2:2, bez využití. Diváci: 1116.

Šumperk: Svoboda – Prokop, Holík, Gewiese, Sedlák, Bažant, Drtil, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Půhoný, Kolář – Haas, Plášek, Brunec – Hroch, Šebek, Jurík. Trenér: Milan Mazanec.

České Budějovice: Gába – Kolmann, Kříž, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Babka, Švihálek – Guman, Mikyska, Prokeš. Trenér: Petr Rosol.

Jeden řidič se lekl, druhý otáčel, oba havarovali

K nehodě, která se stala v pondělí 16. října v Bohdíkově, vyjížděli policisté. Havaroval třicetiletý řidič Hondy Civic.

Motorkář se u Skřítku srazil s volvem, pro spolujezdkyni letěl vrtulník

FOTO z MÍSTA / Pětadvacetiletý motorkář havaroval v neděli 15. října po poledni v úseku mezi mezi Skřítkem a obcí Klepáčov.

Odborníci z nemocnice poradí, jak jíst zdravě a chutně

Jezte zdravě a přijďte se poradit do šumperské nemocnice Šumperk, vzkazují její odborníci. Ve středu 18. října, se nemocnice připojí k Světovému dni výživy. Veřejnosti v prostorách své lékárny nabídne od 14 do 16.30 hodin bezplatná vyšetření i poradenství ohledně správné a zdravé životosprávy.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.