„Soupeř většinu zápasu vedl a my jsme museli jen dotahovat, což samozřejmě nebylo proti Karviné jednoduché. I když domácí dnes nehráli dobře, jenže my taky. Svým výkonem jsme jim dnes zápas hodně ulehčili," prozradil k prvnímu finálovému zápasu šumperský trenér Kamil Skoumal.

Karviná zaskočila svého protivníka především dvěma góly ve 12. minutě, které od sebe dělilo pouhých osmnáct vteřin. Pak sice Draci Kužílkem snížili, ale těsně před přestávkou získali domácí zpět dvoubrankový náskok.

Těsně před polovinou duelu dostal Šumperk zpět do hry kapitán Radek Fischer, jenže Karviná opět kontrovala.

„Právě tady se zápas lámal. Za stavu 4:2 jsme měli přesilovku, kterou jsme sehráli velice dobře, jenže dvakrát jsme nedokázali zakončit do odkryté branky a potom už se nám herně příliš nedařilo," doplnil Kamil Skoumal.

Zkraje třetí třetiny tak Karviná odskočila již na 5:2. Zásluhou Michala Žálčíka sice Šumperk ve 49. minutě ještě jednou vykřesal naději, ale za dalších 37 vteřin dali domácí výsledku definitivní podobu.

Druhý finálový duel je na programu ve středu 26. února od 18 hodin na šumperském zimním stadionu. Série se hraje na dvě vítězství.

SK Karviná – HK Hokej Šumperk 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)

Branky: 12. Malík (Foltyn, M. Kasperlík), 12. Juhász (Zakuťanský, Barnošák), 19. Foltyn (Luka, M. Kasperlík), 31. Opravil (Rosůlek, Bürgel), 44. Luka (Barnošák, Foltyn), 50. Luka (Foltyn) – 13. Kužílek (Horváth), 29. Fischer (Navrátil), 49. M. Žálčík. Vyloučení: 10:7, navíc Rosůlek, Foltyn (oba Karviná) osobní trest 10 minut. Využití: 1:1. Rozhodčí: Jeřábek – Janda, Rajnoch. Diváci: 207.
Karviná: Pavlíček – Bürgel, Kalus, Malík, Ovčaří, Hublík, Foltyn, Moržol, Opravil, Vaštík, Zakuťanský, Kytka, M. Kasperlík, Rosůlek, O. Kasperlík, Divoký, Juhász, Luka, Niedoba, Barnošák. Trenér: Roman Sedlák.
Šumperk: Misiorz – Navrátil, Patsch, Pražák, Havlík, Rulíšek – Prokopec, Šula, Fischer – Kobza, Peška, T. Malý – Horváth, Kužílek, M. Žálčík – M. Malý. Trenér: Kamil Skoumal.