Střetnutí se odehrálo ve zcela exhibičním tempu a k vidění byl takřka bezkontaktní hokej, ve kterém hráli prim domácí hráči, když svému protivníkovi až na pár okamžiků v podstatě nepůjčili kotouč.

Hosté mohli pomýšlet na dobrý výsledek snad jen během první třetiny při momentu, kdy v 11. minutě ze své jediné šance této části vyrovnali na 1:1, pak ale úřadovali na ledě pouze Draci, v jejichž sestavě opět dostali výraznější prostor i mladíci z juniorky.

Ti se navíc prosadili také gólově. Trefou na 5:1 donutil hosty ke střídání brankářů Pavel Prokopec, později si svůj premiérový zásah mezi dospělými připsal Tomáš Langr, který zvyšoval již na 7:2.

V závěrečné části se hrálo téměř bez přerušení a Písek se soustředil především na to, aby si ze Šumperku neodvezl daleko větší příděl, což se však Jihočechům povedlo jen částečně.

V 58. minutě zpečetil výsledek do konečné podoby obránce Tomáš Sedlák, který střelou od modré čáry zkompletoval svůj hattrick.

„Ze zápasu jsme trochu měli obavy, protože Písek v případě výhry mohl ještě doufat, že se vyhne baráži, ale po dnešku je asi definitivně rozhodnuto," uvedl trenér Draků Radek Kučera.

„Můžeme být rádi, že nám tam v první třetině napadaly nějaké góly, což nás uklidnilo, druhou část jsme pak odehráli výborně, tady se rozhodlo o osudu zápasu. Potom jsme se už pouze snažili, abychom duel dohráli v poklidu a bez zranění, to ale bohužel nevyšlo," dodal šumperský kouč.

Útočník Karel Plášek si totiž z pondělního zápasu odnesl rozseklou ruku, další forvard Marek Haas poté poraněné rameno.

Salith Šumperk - IHC Písek 9:2 (3:1, 5:1, 1:0)

Branky: 2. Tesařík (Finsterle, Meidl), 12. Sedlák (Haas, Brunec), 19. Finsterle (Tesařík, Meidl), 24. Sedlák (Haas), 24. Prokopec (Skoumal, Langr), 29. Plášek (Haas), 35. Langr (Prokopec), 38. Brunec (Hlinka, Červenka), 58. Sedlák (Červenka, Plášek) - 11. Polodna (Kříž), 31. Vlček. Vyloučení: 3:4, navíc Semrád (Písek) osobní trest 10 minut. Využití: 2:0. Střely na branku: 42:20. Rozhodčí: Přikryl - Lukš, Wesley. Diváci: 342.
Šumperk: Vajner (31. Rozum) – Novotný, Holík, Gewiese, Tesařík, Pastor, Sedlák, Navrátil – Plášek, Hlinka, Haas – Finsterle, Meidl, Cink – Červenka, Skoumal, Brunec – Prokopec, Langr. Trenér: Radek Kučera.
Písek: Halmoši (24. Škuta) – Pavlíček, Drtil, Makovský, Kříž, Semrád, Ruprecht, Dvořák – Kotrla, Šperger, Heřman – Kučera, Vlček, Polodna – Slavík, Kubeš, Vaniš – Markulinec. Trenér: Jindřich Setikovský.