Šumperk odčinil sobotní hodně matný výkon s Kadaní, když tentokrát bylo vystoupení týmu Salithu zcela opačné. Domácí se prezentovali zejména dobrým pohybem, aktivně napadali a snažili se často střílet.

Kromě drobného výpadku během druhé třetiny pak měli Draci většinu hry otěže zápasu pevně ve svých rukou, což vyjádřili také gólově.

„První třetina byla z naší strany výborná, nebýt těch nastřelených tyček, mohlo být již rozhodnuto daleko dříve. Později jsme se však trochu dostávali pod tlak, ale naštěstí ve třetí části jsme dokázali rozhodnout,“ oddechl si po skončení zápasu trenér Draků Radek Kučera.

Domácí zápas parádně odstartovali, když nejprve přečkali přesilovku soupeře, aby posléze sami udeřili při dvojnásobné početní výhodě, ve které ranou od modré čáry otevřel skóre utkání Aleš Holík.

Záhy projel kolem levého mantinelu Jakub Hulva a naservíroval puk přesně na hokejku zakončujícího Tomáše Brunce – 2:0.

Poté měl Šumperk další šance, jenže do konce úvodního dějství se již stav nezměnil. Hodně mrzet mohou domácí zejména přesilovkové pokusy Sedláka a Holíka, které pokaždé zastavila branková konstrukce.

Do třetice trefil ve 24. minutě tyčku ze sólového úniku Karel Plášek, jehož pokus však byl na delší dobu posledním ze strany domácích.

V dalších okamžicích se totiž musel na druhé straně činit zejména šumperský gólman Tomáš Štůrala, čisté konto ale prozatím uhájil.

Navíc ke konci druhé části se opět radovali Draci, když úspěch slavil důraz Jakuba Hulvy v brankovišti.

Ve 39. minutě ještě vykřesal pro hosty malou jiskru naděje snížením z brejku na 3:1 Šimon Antončík, ve třetí třetině ale již existovalo na ledě pouze jediné mužstvo – Draci.

„Když vedete, tak se vám samozřejmě hraje úplně jinak, než když mužstvo musí dotahovat. Definitivně změnil obraz hry náš čtvrtý gól, pak už byl zápas zcela v naší režii,“ konstatoval Kučera.

Hned po necelé minutě závěrečné dvacetiminutovky zvýšil Tomáš Sedlák, po něm se dvakrát, z toho jednou při vlastním oslabení, prosadil tradičně agilní Karel Plášek a definitivně uzavřel skóre do konečné podoby Michal Velecký.

Za rozhodnutého stavu dostala prostor na ledě také čtvrtá formace šumperských mladíků s Michalem Žálčíkem a Janem Holinkou, kteří teprve sbírají své první zkušenosti s mužským hokejem.

„Přiznám se, že je těžké motivovat hráče, když nám už v soutěži o nic nejde. Zkoušíme mladé hráče, aby viděli, že pro příští sezonu by pro ně mohlo být v kádru místo, ale je to opravdu těžké přijet z Písku až do Šumperku a odehrát zápas s týmem, který ještě bojuje o záchranu. Dnes rozhodla naše špatná disciplína, nekoncentrovaný výkon, v obraně jsme nebyli moc důrazní,“ okomentoval ve zkratce pondělní klání písecký trenér Josef Řeháček.

Salith Šumperk – IHC KOMTERM Písek 7:1 (2:0, 1:1, 4:0)

Branky: 7. Holík (Tesařík, Haas), 8. Brunec (Hulva, Vrdlovec), 36. Hulva (Sedlák, Vrdlovec), 41. Sedlák (Brunec, Hlinka), 45. Plášek (Hlinka), 52. Plášek (Hlinka), 53. Velecký (Haas) - 39. Antončík (Slavík). Vyloučení: 10:10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 42:34. Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Diváci: 1125.
Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík, Pastor, Sedlák, Tesařík, Ondráček, Gewiese, Drtil - Hlinka, Plášek, Skoumal - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Velecký, Haas – M. Žálčík, Holinka, Vrána.
Písek: Sedláček – Pavlíček, Žovinec, Havran, Všetečka, Lukáč, Kanov - Antončík, Luňák, Slavík - Suja, Vaniš, Ferebauer – Polodna, Bernad, Kudrna - Markulinec, Vlček.