Více než tisícovka diváků sledovala duel, který nebyl pro slabé povahy. Draci sice na sklonku druhé části dostali od bývalého spoluhráče Jana Milfaita druhý gól večera. I tak si na druhou přestávku nesli do kabiny luxusní vedení 6:2. Do té doby za domácí skórovali Tomáš Drtil, Jakub Čuřík, Tomáš Sedlák, dvakrát Dmitrij Vorobjov a jednou nováček Ivan Ďurač. Ten v premiéře za Šumperk posbíral dva góly a dvě nahrávky.

Málokdo ale čekal, co přijde v posledním dějství. Tým z Vysočiny nakopl kuriózní moment ze 43. minuty. Šumperský brankář Matej Kristín upadl i s pukem za brankou, čehož využil Tomáš Ludvík. Pohodově zakončil do odkryté klece a naděje Bruslařů žily. Neutlumil je ani brzký Sedlákův gól na 7:3.

Gólman neměl svůj den

Naopak, měl spíš motivační charakter. Nejprve totiž zužitkovali zhruba pět minut před koncem dvojnásobnou přesilovku. Následně při klasické početní převaze a hře bez gólmana udeřil Chlubna. A když hosté v čase 58:25 potrestali i vyloučení Draků za příliš mnoho hráčů na ledě, svítil na tabuli těsný výsledek 7:6.

„Skvělý výkon z prvních dvou třetin bude kvůli pokaženému závěru zapomenut. Je to škoda, protože přišlo dost lidí a bylo by super, kdybychom utkání dohráli s vysokým náskokem až do konce. Nelze se vymlouvat ani na to, že náš gólman neměl svůj den,“ žehral po zápas šumperský trenér Jozef Zavadil.“

Nechybělo mnoho a Havlíčkův Brod mohl dokonce vyrovnat. Na startu poslední minuty brankář Kristín řešil další nepřehlednou situaci. Tu mu pomohli vyřešit obránci. Fanoušky Draků uklidnil až trefou do odkryté klece na 8:6 novic Ďurač. Severomoravané si z čela utřeli pořádnou vrstvu potu.

Čtyři góly v přesilovkách

„Spokojení můžeme být jen s tím, že jsme vyhráli, jinak vůbec s ničím,“ nešetřil Zavadil kritikou. „Soupeř cítil, že v přesilovkách má navrch, hráli je perfektně a těžili z toho, začali provokovat. Jinak diváci sledovali vynikající zápas a s vynikajícím soupeřem,“ dodal.

Ale i Šumperk využíval přesilovky. Trefil se v nich čtyřikrát, polovinu gólů v početní převaze vsítil hned v prvních deseti minutách. Tehdy trest na pět minut a do konce utkání vyfasoval havlíčkobrodský Matěj Blinka. Mimochodem, i on kdysi oblékal šumperský dres.

Draci podruhé za sebou nastříleli osm branek, o týden dříve doma srazili 8:4 Kopřivnici. Kromě útočníka Ivana Ďurače, který připutoval na pomoc z Nymburku, jim nově vypomohl i třiadvacetiletý obránce Jakub Vaněk. Šumperk teď čeká třízápasová série venkovních klání. Postupně se představí V Hodoníně, Orlové a Moravských Budějovicích.

DRACI ŠUMPERK – BK Havlíčkův Brod 8:6 (3:1, 3:1, 2:4)

Branky a nahrávky: 5. Drtil (Plášek, M. Haloda), 8. Čuřík (Romančík), 14. Vorobjev (Ďurač, Hroch), 23. Vorobjev (Ďurač, Hroch), 32. Ďurač (Vorobjev), 34. Sedlák (Drtil, Čuřík), 47. Sedlák (Plášek, Romančík), 60. Ďurač - 2. Voříšek (Milfait, Vala), 39. Milfait (Voříšek), 43. Ludvík, 55. Voříšek (Milfait, Kulhánek), 57. Chlubna (Šmíd, Beneš), 59. Kulhánek (Třetina, Kadeřávek). Rozhodčí: Velčovský - Bubela, Blažek. Vyloučení: 9:10, navíc Blinka 5 + do konce utkání. Využití: 4:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1145. Střely na branku: 43:31.

Šumperk: Kristín - Vaněk, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák - Pokorný, Romančík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Šíp, Antonov, Blecha, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.

Havlíčkův Brod: Novák (23. Marek) - Kulhánek, Šmíd, Nepokoj, Vala, Kadeřávek, Dudycha - Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek, Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina, Milfait, Kozlík, Blinka. Trenér: Jiří Čelanský.

Cyklisté Dukly Šumperk před 50 lety a dnes.