Domácí trenér Martin Sobotka mohl po delší době znovu využít služeb vítkovického útočníka Jana Bernovského.

Svou velkou premiéru v mužském hokeji pak v tomto utkání absolvoval místní odchovanec, teprve sedmnáctiletý Jan Kučera, jenž svůj debut navíc ozdobil střeleckým zápisem.

Mladý forvard zahrozil hned při svém prvním střídání, když ukázal svůj typický tah na bránu. Slibná akce ale skončila faulem Litoměřic, nabídnutou výhodu však Draci nevyužili.

Naopak hosté si později v přesilovce počínali daleko efektivněji a Patrik Miškář zajistil Litoměřicím vedení.

Stejný hráč poté zkraje druhé části využil i další početní výhodu a zvýšil tak náskok svého týmu na dvoubrankový.

Naději vrátil Drakům svým premiérovým zásahem mezi seniory již zmiňovaný Jan Kučera, který se ve 38. minutě nejrychleji zorientoval před bránou soupeře a odražený puk poslal do sítě.

Na začátku třetí třetiny následně srovnal krok ranou od modré čáry Petr Kratochvíl a rázem se strhla urputná bitva o rozdílovou trefu.

Té se však prázdné ochozy nedočkaly a muselo se prodlužovat. Nastavený čas zpestřila pěstní potyčka mezi šumperským Danielem Spratkem a litoměřickým Patrikem Marcelem, rozhodnutí ale nepřišlo a následovaly tedy nájezdy.

A zatímco domácí si připsali jediný úspěšný pokus z hole Jaroslava Moučky, hosté mířili přesně hned třikrát, díky čemuž se nakonec mohli radovat z vítězství za dva body.

„Nezachytili jsme začátek utkání a během první třetiny nestíhali bruslařsky. Od druhé jsme ale zlepšili pohyb i kombinaci a pak už to byl z naší strany vyrovnaný zápas. Cením si toho, že ani za stavu nula dva to kluci nezabalili a zápas jsme dotáhli v normální hrací době k remíze, nájezdy už jsou vždy loterie. Proti takto kvalitnímu soupeři jsem rád i za ten bod,“ okomentoval ve zkratce středeční utkání trenér Draků Martin Sobotka.

Draci Pars Šumperk – HC Stadion Litoměřice 2:3 SN (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 38. J. Kučera (Záruba, Spratek), 45. Kratochvíl (Král, Dosek) – 17. Miškář (M. Beran, Svoboda), 23. Miškář (M. Beran, Urban), rozhodující nájezd M. Beran. Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Novák, Otáhal. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. Hráno bez diváků.

Šumperk: Peksa – Záruba, Ševčík, Weintritt, Kabelka, Viktorin, Dosek – Moučka, Milfait, Jaroš – Ťjurin, Baláž, Bernovský – Krejčiřík, Král, Kratochvíl – Spratek, Danielčák, Blaško – J. Kučera. Trenér: Martin Sobotka.

Litoměřice: A. Beran – Marcel, Baláž, Výtisk, Holý, Jebavý, Kremláček, Černohorský – M. Beran, Miškář, Svoboda – Stehlík, Jícha, Jánský – Berka, Urban, Konečný – Bernat, Soukup, Pajer. Trenér: David Bruk.