Z herního hlediska a z pohledu Draků nelze sice tento zápas zařadit do kategorie těch povedených, za závěrečnou bojovnost si však domácí celek zaslouží výbornou.

„Dnes to byl pro nás třetí zápas v řadě a už jsme toho měli docela dost, takže jsme rádi, že se nám nakonec tento duel podařilo dotáhnout do vítězného konce. Každopádně takové utkání nám může zvednout psychiku, když se nám dlouho nedařilo, ale dokázali jsme ještě výsledek zlomit v náš prospěch," prozradil ve zkratce k utkání útočník Draků Marek Haas.

Právě šumperský forvard se sedmnáctkou na zádech se po bezbrankové první třetině postaral o úvodní trefu zápasu, když zkraje druhé části díky důrazu v brankovišti využil přesilovku.

Záhy poté pak domácí přišli o Jakuba Hulvu, který vinou nešťastného souboje za bránou odstoupil ze hry kvůli nataženému zadnímu stehennímu svalu.

Ve 27. minutě nechala obrana Draků až příliš prostoru Michalu Sztefkovi, jenž trefil nádherně levý horní růžek Vajnerovy svatyně.

Ve třetím dějství se následně strhla přetahovaná o rozdílovou trefu a k vidění byl dost otevřený hokej. Kýženého gólu se pak dočkali hosté, když Antonín Pechanec trefil z prostoru mezi kruhy přesně.

Jenže nažhavení hosté, kteří v zápase vyfasovali hned tři osobní a jeden trest do konce utkání, si nakonec vypili svůj kalich hořkosti až do dna.

V čase 57:42 orazítkoval ze svého brejku domácí Denis Kindl břevno, a protože byl faulován, svůj nájezd si mohl zopakovat a tentokrát již efektní kličkou po ledě zamířil do sítě.

Pouhých 21 vteřin před závěrečnou sirénou dokonal obrat pohotovou dorážkou při hře čtyři na čtyři Tomáš Brunec.

„Kromě úvodu první třetiny jsme byli kompaktnějším týmem, jenže nedisciplinovaností některých hráčů jsme o vítězství přišli. Když jdete tři minuty před koncem do vedení, měli byste to udržet," litoval po zápase trenér Havířova Tomáš Potěšil.

„Jsme hodně útočně laděný tým, proto ke konci mohl soupeř jít do otevřené obrany a otočit skóre. Emoce některých našich hráčů na konci zápasu byly zbytečné. Hádat se s rozhodčím, že neodpíská faul, to nemá smysl. Chápu kluky, že cítili křivdu, ale s tím se musí umět vypořádat," dodal kouč Havířova.

Salith Šumperk – AZ Havířov 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 21. Haas, 58. Kindl (z trestného střílení), 60. Brunec (Sedlák) - 27. Sztefek, 58. Pechanec (Říčka). Nájezdy: 0:2 (Holík, Tesařík, Pastor nedali – Maruna nedal, Pechanec, Najdek dali). Vyloučení: 6:10, navíc Krisl, Pechanec, Prokop (Havířov) 10 minut osobní trest plus Prokop trest do konce utkání. Využití: 2:0. Rozhodčí: Přikryl - Matěj, Trunečka. Diváci: 412.
Šumperk: Vajner – Novotný, Holík, Sedlák, Suchý, Vrána, Pastor, Tesařík, Gewiese – Skoumal, Kindl, Haas – Červenka, Hulva, Brunec – Stoklasa, Kellner, Blinka – Holinka, Půhoný, Cink. Trenér: Radek Kučera.
Havířov: Matoušek - Hartmann, Prokop, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Vydra - Maruna, Najdek, J. Daneček - Klimša, Pechanec, Říčka - Sztefek, Potočný, Stránský - Mráz, Kopůn, Pavlas. Trenér: Tomáš Potěšil.