Přesto dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by střetnutí mělo vybočit z normálu. Dlouho se totiž hrál svižný hokej nahoru dolů s řadou šancí, při jejichž zakončování však byli šťastnější domácí hokejisté.

„Sestava soupeře s řadou bývalých hokejistů Třebíče vzbuzovala respekt, přesto jsme herně za protivníkem určitě nezaostávali," prozradil úvodem vedoucí šumperského týmu Karel Navrátil starší.

Šumperk dokázal v první třetině odpovědět na úvodní trefu domácích vyrovnáním na 1:1, pak ale inkasoval gól do šatny a během druhé části Velké Meziříčí odskočilo až na tříbrankový rozdíl.

V polovině střetnutí následně přišel zlomový moment, který ovlivnil další dění na ledě. Domácí měli výhodu, kdy sudí signalizoval vyloučení šumperského hráče, tudíž do hry naskočil za Velmez šestý hráč, jenže aniž by jeho gólman opustil branku a takto se hrálo dobrých dvacet vteřin, což samozřejmě neuniklo střídačce hostů, která protestovala tak vehementně, až si obránce Draků Karel Navrátil mladší vysloužil osobní desetiminutový trest.

Posléze nejproduktivnější šumperský zadák navíc vyfasoval za gesto vůči sudímu, kdy mu zatleskal za jeho výrok, trest do konce utkání.

„Tato situace nás paradoxně ještě více semkla, v dalším průběhu jsme byli lepším mužstvem, měli tlak, dokázali jsme snížit na 4:3, bohužel potom nás rozhodčí nepustil do hry a na naší straně trestal jakýkoliv kontakt s protivníkem, jednou proti nám dokonce nesmyslně odpískal i trestné střílení," uvedl dále zklamaný Karel Navrátil starší.

„Zejména je mi líto po takovém zápase našich kluků, dřeli, makali až do konce, jenže ve třetí třetině jsme nebojovali jen se soupeřem," dodal Karel Navrátil starší.

Další mistrovské utkání krajského přeboru sehrají hokejisté Šumperku v neděli 21. prosince, kdy na svém ledě od 17 hodin přivítají Uherské Hradiště.

Pro Draky je tento duel posledním zápasem kalendářního roku 2014, v soutěži se následně představí znovu až v sobotu 10. ledna v Kroměříži.

HHK Velké Meziříčí – HK Hokej Šumperk 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Branky: 4. Marek (Krča), 19. Bula (Ambrož, Sláma), 24. Křenek (Šerý), 30. Křenek (Marek, Šerý), 49. Křenek (Krča, Marek) – 16. Peška (Kovář), 35. Pilavka (Havlík), 43. Kužílek (Budina). Vyloučení: 10:10, navíc Navrátil (Šumperk) osobní trest 10 minut a trest do konce utkání. Využití: 3:2. Rozhodčí: Coufal – Ludvík, Nechvátal. Diváci: 190.
Velké Meziříčí: Wolf – Vlašín, Šerý, Ambrož, Sláma, Burian, Cecha, Křenek, Marek, Sobotka, Krča, Kudláček, Fila, Štěpánek, Bula, Pejchal, Střecha. Trenér: Roman Vondráček.
Šumperk: Hoffmann (30. Misiorz) – Patsch, Navrátil, Kovář, Havlík, Rutar – Prokopec, Peška, Cink – T. Malý, Langr, Skoumal – Pilavka, Budina, Kužílek. Trenér: Kamil Skoumal.