V případě výhry nad týmem z města Tatrovek si mohl celek z podhůří Jeseníků definitivně zajistit účast ve vyřazovacích bojích. Leč nakonec po hodně rozpačitém výkonu padl na svém ledě 2:5.

Nyní tak musí v sobotu bezpodmínečně porazit brněnskou Techniku a doufat v zaváhání Kopřivnice s Havlíčkovým Brodem. Jedině tak může na poslední chvíli proklouznout do elitní osmičky.

FK Mohelnice, Roman Kuba
Mohelnice má posilu z divize, dva příchody nevyšly, sází na budoucnost

„Teď po zápase převládá obrovské zklamání, ale musíme to hodit za hlavu a pokusit se ještě zabojovat,“ řekl krátce po skončení neúspěšného duelu s Kopřivnicí trenér Draků Tomáš Sedlák.

Jeho celek hned v úvodu inkasoval poměrně smolný gól, potom ale měli domácí více ze hry, jenže tradičně dopláceli na mizerné zakončení.

Kýženého vyrovnání se nakonec dočkali až v přesilovce pět na tři, kdy úspěšně dorážel Ondrej Šišolák.

Jenže od druhé třetiny tahali Draci za kratší konec a dlouho si koledovali, až to přišlo a protivník se znovu ujal vedení.

Na začátku třetí periody mohla Šumperk vrátit zpět do hry početní výhoda, kterou však domácí nevyužili a naopak krátce po jejím skončení inkasovali potřetí a tím akcie Draků notně poklesly.

Anketa o nejlepšího trenéra v Olomouckém kraji
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Jiskru naděje sice ještě v klasické přesilovce vykřesal kapitán Tadeáš Jaroš, jenž se trefil přesně pod břevno, jenže na jeho zásah protivník v závěru odpověděl.

Definitivní domácí zmar podtrhla v posledních vteřinách hry pátá kopřivnická branka při power-play do opuštěné šumperské klece.

„Od druhé třetiny na nás možná dolehla nervozita z důležitosti utkání, ve třetí části nám už chyběla šťáva. Měsíc a půl hrajeme jenom na čtrnáct lidí, dlouhodobě se nám nedaří v přesilovkách a teď nás to všechno dohnalo,“ doplnil ve zkratce šumperský kouč.

předkolo play-off: Bílí Tygři prohráli s Olomoucí první zápas na domácím ledě 0:1 po prodloužení.
Mora bere první bod! Díky spornému nególu i dárku od Galvase

Draci Pars Šumperk – HC Kopřivnice 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 14. Šišolák (Kubíček, Vachutka), 51. Jaroš (Dudycha) – 2. Indrst (Kelnar), 27. Pastor (Pindel), 45. Sluštík (Suchý, Hlaváč), 58. Brodek (Indrst, Pindel), 60. Sluštík (Pindel). Rozhodčí: Vaněk – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Diváci: 597.

Šumperk: Irgl – Dudycha, Skopal, Rutar, Minařík, Kubíček, Jarmara, Hohl – Horký, Šišolák, Vachutka – Scheuter, Müller, Jaroš – Danielčak, Polách, Tarnoczy – Nilsson. Trenér: Tomáš Sedlák.

Kopřivnice: D. Bartošák – Petrek, Hlaváč, Marek, R. Bartošák, Fojtík, Kelnar, Hrůzek, Zeman – Pargáč, Sluštík, Kubík – Jurek, Indrst, Suchý – Brodek, Mach, Pastor – Pindel. Trenér: Marcel Kuděla.