Veseleji kalendářní rok 2018 Draci uzavřít nemohli. Moc nechybělo, aby Písecké zostudili dvojcifernou porážkou. Hostující obrana však nakonec odolala a na dlouho cestu domů se vydala „pouze“ s devítibrankovým přídělem. Šumperk sice zužitkoval jedinou přesilovou hru, zato měl navrch při hře pět na pět. S postupujícím časem získával i fyzickou převahu, těsně pře koncem už jasně dominoval.

„Chtěl jsem, aby si chlapci zápas užili a mohli mít klidné Vánoce,“ měl z výkonu mančaftu radost trenér Jozef Zavadil. „Lidi podle mě taky mohli být spokojení. Hráli jsme na čtyři útoky a podařilo se dát hodně gólů, takže super. Pokud na začátku ledna porazíme doma Hodonín, můžeme odskočit už na jedenáct bodů,“ tušil správně.

Přitom jako první skóroval Písek. V 11. minutě proměnil samostatný únik na branku Jan Sýbek. Jenže ten jako by odstartoval chuť Draků po gólech. Ti ještě před první přestávkou vedli 2:1, skórovali Haloda s Drtilem. A po čtyřiceti minutách hry měli dokonce čtyřgólový náskok. Během závěrečného dějství přidali ještě čtyři zásahy a soupeř byl na kolenou. Desítku odvrátili i díky podstatné porci štěstí.

„Kluci bojovali, ukázali, že to umí. Byli jsme herně docela v krizi, třeba při zápase v Pelhřimově se mužstvo docela trápilo. I proto došlo ke změně způsobu tréninků, což hráče oslovilo. Je docela pravděpodobné, že na Písek narazíme v play-off, takže si na něj musíme dát pozor,“ nabádal.

Draci zvítězili podruhé v řadě za tři body, z posledních sedmi utkání padli pouze jedinkrát. Příští duel je čeká znovu na domácím ledě. Ve čtvrtek 3. ledna půjdou na tabulkového souseda z Hodonína.

DRACI ŠUMPERK – IHC PÍSEK 9:2 (2:1, 3:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 13. Haloda M. (Ďurač), 16. Drtil (Vachutka, Sedlák), 32. Králík (Hroch), 36. Pokorný (Hroch, Králík), 39. Ďurač (Drtil), 41. Plášek (Vachutka, Urban), 41. Ďurač, 42. Ostřanský (Urban, Sedlák), 57. Vachutka (Drtil, Plášek) – 11. Sýbek (Hanus, Parýzek), 51. Hučko (Sýbek). Rozhodčí: Held – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 891.

Šumperk: Haloda O. – Tolokonnikov, Gewiese, Drtil, Šíp, Haloda M., Řezáč, Sedlák, Blecha – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil

Písek: Hauser – Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Houdek, Hanus, Pelant – Hučko, Šuhaj, Sýbek, Polata, Tintěra, Volf, Marcilis, Strnad, Matějka, Novotný, Novák. Trenér: Karel Herr.