Po polovině základní části (15 kol) má forvard Hašek na svém kontě deset gólů a je společně s Rokem Pajičem z Ústí a olomouckým Martinem Davídkem nejlepším střelcem celé soutěže.

Dva zásahy si Hašek připsal ve středečním utkání s Chrudimí, který Draci vyhráli 6:4 (reportáž, fotogalerii a video najdete ZDE)

Mimo to si ale do svých statistik musel zaznamenat i poněkud nepochopitelné vyloučení na deset minut. Coby kapitán se Hašek jel během první třetiny na cosi zeptat rozhodčího, ten mu ale po chvíli ukázal osobní trest.

Jirko, co se stalo, že vás sudí vyloučil?
Já jel za rozhodčím, protože se tady stává běžně, že mají zmatky v tom, kdo dal gól a kdo nahrával. Normálně to bývá tak, že než se vhodí buly, tak rozhodčí si tohle všechno ověří, ale tady to je vše jinak, i když nevím proč, tak jsem za rozhodčím zajel, abych to vyřešil. Jenže rozhodčí mě poslal někam, já se trochu nastartoval a on mi dal deset.

Jak jste to pak prožíval těch deset minut na trestné lavici?
Letos jsem ještě desítku nedostal a i těch trestů moc nemám. No, dobře jsem si na trestné odpočinul (smích), kluci hráli dobře, zvládli to. Já se první dvě střídání cítil výborně, takže mi vadilo, že nemohu hrát. Ale určitě mé vyloučení týmu nepomohlo, bylo zbytečné.

Letos máte hodně gólů, sledujete své statistiky?
Ono je jedno, kdo dává góly, nejdůležitější opravdu je, aby se dařilo týmu, ale každý je rád, když mu to tam padá a já vím, že mám letos deset gólů a nějaké nahrávky. Když chcete mít dobrou smlouvu, tak je vaše bodové hodnocení důležitý faktor. Tohle je moje první sezona, kdy jsem vnímám v roli střelce. Možná se o ode mě ani nečekalo, ale cítím důvěru trenérů, jsem spokojený a padá mi to.