V pondělí se k týmu poprvé připojil matador Karel Plášek, dres s drakem na prsou přes sebe přetáhli také Michal Romančík, Marek Haloda nebo Luka Petelin.

Zatímco šumperští hokejisté poprvé vyjížděli z kabiny mezi mantinely, v prostorách haly ještě probíhaly poslední fáze druhé etapy rekonstrukce zimního stadionu. Však taky nebyla v provozu vzduchotechnika a mlha snižovala viditelnost přímo na ledové ploše.

Hlásila se čtveřice gólmanů

Mužstvo ale bez větších komplikací absolvovalo úvodní tréninkovou jednotku, která trvala dvě hodiny. Přítomní zvědavci mohli spatřit kromě známých tváří i řadu noviců.

Ukázali se útočníci Michal Romančík, Luka Petelin a Karel Plášek, z beků pak Marek Haloda nebo Rus Nikolaj Tolokonnikov. Výstroj na sebe navíc navlékli hned čtyři gólmani: Ondřej Haloda, Marej Kristín, Jan Faltus a Dalibor Venouš.

„Už jsem byl párkrát na ledě v Přerově, takže to zvládám jakžtakž,“ oddechoval v krátké pauze na střídačce Karel Plášek. „Ale pořád je ten začátek těžký, chvíli trvá, než se do toho člověk dostane. Kvalita ledu samozřejmě není ideální, ale postupně to bude lepší. Víc než tréninky nám určitě dají přípravné zápasy,“ tušil.

Čtyřiačtyřicetiletý forvard se do Šumperku vrátil po dvouletém angažmá v Přerově, který jej pro velký hokej vychoval. Teď je ale zpátky na severní Moravě, aby Drakům pomohl postoupit do druhé nejvyšší soutěže, nově hrané pod názvem CHANCE LIGA.

„Říkal jsem si, že už bych snad ani hrát nemusel. Ale pak proběhla dohoda s panem ředitelem Velčovským a trenéři také řekli, že by mě tu chtěli. Se Zubry už jsem o nové smlouvě nejednal, tam se to definitivně uzavřelo,“ prozradil.

Makačka i odpoledne

Po dvou hodinách s bruslemi na nohou Draci ještě zamířili zlepšovat kondičku do posilovny. Křivka jejich zátěže půjde brzy strmě vzhůru. Na Tyršově stadionu začnou trávit čím dál více času.

„Dnes jsme měli jen dopolední trénink, ale od úterka přibydou i odpolední, takže to bude zase o něco náročnější,“ řekl obránce a šumperský odchovanec Tomáš Drtil. I on ohlásil návrat poté, co loni hájil barvy Havířova.

První přípravné utkání Draci Šumperk sehrají v úterý 7. srpna. Od 18 hodin doma přivítají čerstvě prvoligovou Porubu. Další týden absolvují trojici duelů na Slovensku.