Také druhý vzájemný duel tohoto ročníku na šumperském ledě poté dospěl až do nájezdové koncovky, ve které i tentokrát slavili hosté.

Domácí sice začali střetnutí dobře, když se hned v 5. minutě ujali vedení zásluhou dorážky Aleše Staňka, jenže ve zbývajícím čase potom spíše tahali za kratší konec.
Ještě do konce první třetiny trefou Daniela Graci stačil Havířov vyrovnat a zejména během druhé třetiny byl evidentně lepším mužstvem.

Hosté měli daleko více střel, dobře bruslili, lépe zvládali souboje jeden na jednoho, Draci naopak měli potíže vůbec rozehrát.

Krátce po zahájení druhé části trefil celek Azetu v přesilovce Foltýnem tyč, později Pechanec z přečíslení dva na jednoho přestřelil, ve 35. minutě následně Koutský vychytal tutovku Loskota, jenž se ocitl zcela sám před šumperským gólmanem.

Závěr prostřední dvacetiminutovky dohrávali Draci v oslabení, stejnou situaci si vyzkoušeli také na začátku třetí části, až ve 45. minutě si zahráli konečně přesilovku. Poté byli domácí chvíli aktivnější, jenže do koncovky se příliš nedostávali.

Velká možnost rozhodnout se Šumperku naskytla pět minut před vypršením normální hrací doby při vyloučení havířovského Jakuba Šlahaře, bohužel zbytečným faulem Aleše Holíka se o nabídnutou výhodu Draci zase připravili a duel nakonec dospěl až do prodloužení.

V nastaveném čase zazdil obrovskou šanci Michal Velecký, kdy zcela sám dvakrát nepřekonal Lukáše Danečka a vítěze tedy musely určit až nájezdy.

Penaltový rozstřel pak byl pro Draky opravdu hodně smolný, jediným úspěšným pokusem zajistil Havířovu dva body Jakub Šlahař.

Šumperské pokusy Jana Bergera a Michala Veleckého v obou případech skončily na břevnu havířovské klece.

„Havířov v nás v určitých momentech přehrával, nám se neodrážely kotouče na hokejky, mnohdy to bylo takové nemastné neslané, ale zase v prodloužení můžeme litovat slibných šancí, v nájezdech to byla smůla, když jsme dvakrát trefili břevno, dnes to nebylo ono," prozradil po zápase kouč Draků Radek Kučera.

„Samozřejmě daleko lépe se hraje týmu ze šestého místa, když má jisté play off, my naopak v každém zápase musíme, " doplnil šumperský trenér.

Salith Šumperk – AZ Havířov 1:2 SN (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Branky: 5. Staněk (Žálčík, Moskal) – 14. Graca (Pechanec, Klimša), rozhodující nájezd Šlahař. Vyloučení: 6:5, navíc Sedlák (Šumperk) osobní trest 10 minut, bez využití. Střely na branku: 32:37. Nejlepší hráči zápasu: Koutský – Daneček. Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba. Diváci: 1372.
Šumperk: Koutský – Holík, Slavík, Gewiese, Sedlák, Novotný, Drtil, Bail – Velecký, Plášek, M. Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Popelka, Berger, Brunec – Rimmel, R. Haas, Vachutka. Trenér: Radek Kučera.
Havířov: Daneček – Foltýn, Krisl, Bezuška, Ledňák, Ostrčil, Repe, Graca – Tomi, Šlahař, Jiránek – Klimša, Pechanec, Sztefek – Fořt, Maruna, Chmielewski – Loskot. Trenér: Tomáš Potěšil.