Hodonín měl v rukávu samá esa. Zaprvé nemusel absolvovat předkolo play-off a odpočíval, když Draci dřeli v sérii s kopřivnickou Tatrou. Zadruhé se po základní části umístil o příčku lépe než Šumperští, tudíž začínal i končil semifinále na svém kluzišti.

Nic z toho Jihomoravanům nepomohlo. Gólman Vlastimil Lakosil ve čtvrtek večer zamknul bránu na sto západů a parta před ním slavila vítězství 3:0. Celkově ovládla semifinálovou sérii 3:2 na zápasy a může vymýšlet taktiku na finále.

„Kapitán Tomáš Sedlák nastoupil do posledního utkání v Hodoníně s horečkou, úplně v pohodě nebyl ani Lukáš Králík,“ hodnotil zdravotní stav mužstva trenér Draků Jozef Zavadil.

„Pár hráčů má ještě nějaké další šrámy, které utržili v soubojích. Ale to k play-off patří. Snad budeme v pohodě.“

Sám slovenský lodivod před klíčovou vřavou s Drtiči pochyboval, zda jeho svěřenci mohou v nekompletní sestavě uspět. O to více pak byl překvapen. „Skvělý výkon kluci podložili taktickou a herní disciplínou. U Vlasty Lakosila se projevila obrovská zkušenost, chytal s chladnou hlavou,“ měl jasno.

Chtěli Porubu

Co je horší, Draci nemají před finále moc času na odpočinek. Už zítra od 17 hodin vyrukují v Ostravě. Tam narazí na vítěze základní části a hlavního favorita, tedy Porubu. RT TORAX absolvoval podobně náročnou cestu za postupem jako Šumperk. Až v pátém semifinále vyřadil houževnaté Valašské Meziříčí.

„Modlili jsme se, aby postoupila Poruba, protože nám jako soupeř vyhovuje víc,“ vysvětlil Zavadil.

„Na druhou stranu, mají v nohách o pět zápasů méně a kompletní čtyři útoky, to se o nás říct nedá. Něco na ně zkusíme vymyslet a uvidíme. Hlavně se toho nebát, odvážným štěstím přeje.“

Šumperk míří do finále poprvé od pádu z druhé nejvyšší soutěže v roce 2016. Minulý rok ztroskotal v semifinálové přetahované právě na Porubě, takže má soupeři co oplácet. Aby nebylo lákadel málo, na druhé straně barikády stojí bývalý šumperský trenér Aleš Flašar. O motivaci je postaráno.

Finálová série druhé ligy – skupiny Východ se hraje na tři vítězná utkání. Její vítěz postoupí do kvalifikace o WSM Ligu.

První duel je na programu v neděli od 17 hodin na ostravském kolbišti. Odveta proběhne v úterý 27. března od 18 hodin v Šumperku.

Program finále

1. zápas: Poruba – Šumperk (25. března, 17:00)
2. zápas: Šumperk – Poruba (27. března, 18:00)
3. zápas: Poruba – Šumperk (29. března, 18:00)
4. zápas: Šumperk – Poruba (31. března, 17:00)
5. zápas: Poruba – Šumperk (2. dubna, 18:00)