Mladý zadák je odchovancem šumperského hokeje, se kterým spojil zatím celou svou dosavadní kariéru.

Loňský rok pak bojoval v přípravě o místo v extraligovém kádru třineckých Ocelářů, těsně před startem 1. ligy ale nakonec zakotvil v mateřském Šumperku, kde během uplynulého ročníku stihl 45 zápasů s bilancí dvou gólů a pěti přihrávek.

Otázkou zatím zůstává, jestli bude v týmu Salithu pokračovat další obránce z řad odchovanců Ondřej Starý, jenž letos bude bojovat v přípravě o místo v kádru Pardubic.

„Zájem z naší strany o tohoto hráče určitě je. I Ondra se vyjádřil, že pokud by se neprobojoval do extraligy, rád by pokračoval v Šumperku. Všechno však záleží také na jednání a dohodě mezi kluby," prozradil trenér a sportovní manažer Draků Radek Kučera.

Naopak téměř jistě se již v šumperském dresu neobjeví jeho dosavadní opora, gólman Tomáš Štůrala, který letošní ročník dohrával v mateřském Zlíně, s nímž pak získal mistrovský titul.

Místo Štůraly totiž před nedávnem Šumperk angažoval brankáře Vladislava Koutského z Pardubic, který naposledy chytal na Slovensku v barvách Žiliny.

„Zlín má pod smlouvou všechny tři gólmany. Byla sice možnost, že by trojku poslali k nám, jenže v případě zranění bychom měli zase problém, proto jsme vsadili na jistotu a angažovali Koutského," řekl dále Radek Kučera.

„Je to zkušený brankář, chytal extraligu i první ligu, navíc to pro naše mužstvo může být i takový nový impuls. Na druhou stranu nikde není řečeno, že se tady Štůrala v případě potřeby nemůže objevit v rámci střídavého startu. Ale opravdu není reálné, abychom tady drželi dva takto kvalitní brankáře," dodal Radek Kučera.