Podle vedení klubu Jiří Otoupalík odstupuje z pozice hlavního kouče po vzájemné domluvě.

„Těch pár utkání, co zbývají dohrát, povede dosavadní asistent Jiří Güttler,“ informoval prezident Draků Vladimír Velčovský.

Odchod Jiřího Otoupalíka je velmi pravděpodobně reakcí na mizerný výkon Draků ve středečním domácím utkání play out 1. ligy s Berounem, který Draci prohráli 6:0.

Špatný výkon týmu, který mohl ještě teoreticky soutěž zachránit, šokoval nejen věrné fanoušky, ale i soupeře.

„Jsem hodně překvapen, u nás v Berouně Šumperk sehrál vynikající utkání. Ten dnešní výkon, to chvílemi nemělo s hokejem skoro nic společného, prvoligové měřítko snesli snad tři šumperští hráči,“ podotknul berounský kouč Jindřich Setikovský.

Smutné je, že na tribuny zimního stadionu v Šumperku si našla cestu opět skoro tisícovka diváků. A ti čekali, že se Draci ještě poperou alespoň o dílčí výsledek. Po pár minutách ale bylo jasné, že v žádném případě a odchod Draků do kabin po utkání provázel v Šumperku nevídaný pískot.

„Myslel jsem si, že bez opor se kluci ještě více semknou, ale mýlil jsem se. Bojovně naladěni jsme byli v mužstvu asi jen já a můj asistent Güttler,“ reagoval na výkon svých svěřenců zoufale zklamaný Jiří Otoupalík.

Šumperské Draky ještě čeká odehrát osm zápasů, ten nejbližší v sobotu 1. března na ledě Prostějova, který je také téměř jistě odsouzen k sestupu do 2. ligy.

Draci zbytek sezony odehrají bez řady opor: gólmana Lva, Bařici, Ambruze, pryč jsou i Taragel či Grill.

Do týmu se tak s velkou pravděpodobností zařadí několik juniorů z týmu Petra Rutara a Leoše Mináře, kteří několik kol před koncem 1. juniorské ligy vybojovali postup do juniorské extraligy.

Fanoušci se tak mohou těšit na Mladé Draky Peksu, Pekra, Fischera, Malého, Patsche či Šulu, elitní hráče šumperské juniorky.