Při sobotním utkání skupiny play out na ledě Prostějova se v šumperském dresu mužů představilo hned sedm Mladých Draků, kteří letos velkou měrou pomohli k postupu do juniorské extraligy.

Přestože nakonec Šumperk s Jestřáby prohrál poměrně jednoznačně 9:4, vysloužili si Novotný, Patsch, Pekr, Šula, Fischer, Malý i Peksa, kteří mají doposud jen minimální nebo žádné zkušenosti s mužským hokejem, uznání. Prvních pět jmenovaných dokonce nastoupilo společně v jedné formaci tak, jak hrají i v juniorech.

„Několikrát jsem je sledoval při tréninku a v zápasech juniorské ligy. Proto jsem je nechal záměrně pohromadě, abych si ověřil jejich sehranost, kterou potvrdili. Z jejich hry mám opravdu velmi dobrý pocit,“ prozradil trenér Draků Jiří Güttler.

„Trochu se sice projevilo, že ještě potřebují zapracovat na fyzičce, když v osobních soubojích to bylo z jejich strany slabší, ale byli aktivní. Dobře bruslili, dostávali se do šancí a pro soupeře byli nepříjemní,“ doplnil Güttler.

První start, první gól

Duo Matěj Pekr a Radek Fischer navíc v Prostějově potvrdilo své střelecké schopnosti z juniorů, když oba mezi fanoušky populární hráči si připsali po gólu.

„Chtěli jsme se ukázat, každý přece hrajeme také o svoje jméno. Já jsem sice dával gól za rozhodnutého stavu 8:3, ale i tak jsem z něho měl obrovskou radost,“prozradil po utkání útočník Radek Fischer.

„Snad jsme si uhráli svoje. Bylo vidět, že o sobě víme. Když jsme začali bruslit, měl Prostějov docela problémy. Na druhou stranu dozadu nám to docela hořelo,“ doplňuje kapitán šumperských juniorů.

Vůbec poprvé naskočil do mistrovského klání mezi muži teprve devatenáctiletý Tomáš Malý, který se představil ve formaci se zkušenými Komínkem a Taragelem.

„Při své premiéře se s tím dokázal poprat a také on zahrál velice dobře,“ doplnil k výkonu mladého útočníka Jiří Güttler.

„Před zápasem jsem byl docela nervózní. Hlavně pak v tom okamžiku, kdy jsem poprvé vyjel na led před diváky,“ prozradil své první dojmy Tomáš Malý. „Hra je určitě rychlejší. Chtěl jsem dát gól, ale nešlo to,“ žertuje další z opor juniorky a záhy vážně dodává.

„Především jsem se snažil, abych neudělal zbytečnou chybu. V lajně jsme si ještě příliš nerozuměli, ale bylo to dáno tím, že jsme spolu hráli úplně poprvé, nebyli jsme sehraní.“

Právě výkony Mladých Draků v konfrontaci s mužským hokejem by mohly být lákadlem pro fanoušky ve zbývajících zápasech o udržení, které Šumperk dohrává s definitivou pádu do 2. ligy.

„Sice již o nic nejde, ale snad nějací lidé přijdou. Určitě se budeme chtít ukázat. Před domácím publikem budeme mít ještě větší motivaci se předvést,“ vzkazuje závěrem fanouškům Radek Fischer.

Pozvánka na ligu

Draci Šumperk Baník Most

Středa 5. března od 18.00 hodin na zimním stadionu v Šumperk.

Miroslav Pergl