Klub to ve čtvrtek potvrdil na svých webových stránkách.

Šumperk tak stejně jako další dva vítězové svých skupin ve druhé lize – Vrchlabí a Kolín – využil nabídnuté šance od Českého svazu ledního hokeje postoupit do Chance ligy.

Že tomu tak v případě Draků bude, všechno nasvědčovalo už několik týdnů.

„Draci podali přihlášku do Chance ligy s předstihem, ovšem nadále pokračovala složitá jednání, aby tuto soutěž bylo možné hrát,“ vysvětluje se v tiskové zprávě na webu šumperského hokejového klubu, proč se s oficiálním potvrzením čekalo.

JAK JE TO SE SPONZORY?

I nadále to však bude tvrdý boj, nejen mezi mantinely.

„Několik stěžejních partnerů klubu se dosud nevyjádřilo, jestli jsou schopni klubu pomoci. Někteří zůstávají na stejných pozicích, jiní museli, alespoň prozatím, podporu ukončit. Také z tohoto důvodu si nedokáži představit, že by se soutěž měla hrát bez diváků, nebo pouze s omezeným počtem,“ vyjadřuje se v obsáhlém prohlášení ředitel Draků Vladimír Velčovský.

Vědom si všech rizik, které může přihlášení klubu o soutěž výš přinést, nechtěl, aby Šumperku možnost hrát Chance ligu protekla mezi prsty.

„Rozhodli jsme se soutěž přihlásit a udělat maximum pro potěchu hokejového fanouška na Šumpersku nebo i ze vzdálenějšího okolí,“ zmiňuje.

Velčovský doufá, že – pokud to bude možné – najde klub oporu i právě ve svých příznivcích.

„Kdo má vůli jakkoliv pomoci, cestu si jistě najde. Pro fanouška je nejsnazší cestou přijít se podívat na zápas. Právě pro věrné fanoušky tak připravujeme velice výhodnou permanentní vstupenku,“ naznačuje.

SPOLUPRÁCE S VÍTKOVICEMI, NE VŠAK FARMA

K tomu, aby se Šumperku dařilo plnit sportovní cíle a bavit diváky, využije i pomoc extraligových Vítkovic.

Velčovský však upozorňuje: „Nejedná se o spolupráci na bázi farmy, z toho jsme vyléčeni, ale o trvalé hostování dvou až šesti hráčů v Šumperku. Již vytipovaní hráči z kádru Draků potom budou mít vyřízené střídavé starty do Vítkovic s ambicemi dostat šanci v některém z jejich utkání,“ doplňuje s tím, že v rámci spolupráce oba celky sehrají i přípravné zápasy.

Ačkoliv Draci už rozjeli pod novým trenérem Martinem Sobotkou společnou suchou přípravu, nakonec se od toho z hygienických důvodů rozhodli ustoupit.

„První část letní přípravy bude individuální,“ prozrazuje Velčovský.

„Naše kabina a její uspořádání prakticky vylučují její použití za současných podmínek. Pokud se podíváme do jiných sportů, vidíme, že prakticky ihned se započatým společným tréninkem se objevily případy nákazy. Také tomuto se chceme vyhnout a smyslem tohoto rozhodnutí je maximálně chránit zdraví všech hráčů,“ dodává 54letý činovník klubu.

To, jak se hráči zvládli sami připravit, následně otestuje supermoderního centrum AC Baluo univerzity Palackého v Olomouci. I na základě toho pak budou v klubu rozhodovat, jestli jednotliví hráči budou s týmem pokračovat i po 13. červenci na ledě.

KDY BUDE JASNO O KÁDRU?

Zatím proto není ani jasná podoba kádru.

„Z výše uvedených důvodů budeme složení týmu zveřejňovat až po začátku společné fáze přípravy a prokázání kvalit každého hráče. Věříme, že fanoušci budou shovívaví, jelikož tímto rozhodnutím chráníme vyjednávací pozici jak pro klub, tak pro samotné hráče,“ vysvětlil Velčovský.

Všechna mravenčí práce pak má směřovat k jediné věci.

„Při obrovském respektu k soutěži doufáme, že připravíme klub na důstojné a úspěšné účinkování ve druhé nejvyšší lize. Fanoušci i město Šumperk si celostátní profesionální soutěž zaslouží,“ uzavřel Velčovský.